4 historie miłosne

Święto zakochanych coraz bliżej. Nawet jeśli nie obchodzicie walentynek, to parę dni przed nimi myśli mimowolnie schodzą na tematy związane z miłością. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was 4 historie miłosne, które pozwolą utrzymać wiarę w miłość przed, w trakcie i po walentynkach. 

Czasem każdy z nas miewa takie chwile, że przestaje wierzyć w prawdziwą miłość. Jednak od czego mamy literaturę – często to właśnie ona pozwala nam się podbudować, zabiera nas w inną rzeczywistość i opowiada piękne historie. Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla Was 4 historie miłosne, które umilą Wam święto zakochanych.

„Jak płatki śniegu…” Denise Hunter

 

Główną bohaterką książki jest Eden Martelli, która z powodu tragicznego wydarzenia musizabrać synka i uciekać ze swojego domu. Podczas jazdy psuje jej się samochód i jest zmuszona zostać w Summer Harbor. Kiedy zrozpaczona szuka pracy, trafia do domu Beau Callahana. Mężczyzna od lat nie potrafi pogodzić się ze śmiercią rodziców i stawić czoła samotności. Eden budzi jego zaufanie, starannie wykonuje swoje obowiązki i jest ujmująco piękna. Beau stara się ochronić kobietę, kiedy dopada ją przeszłość, jednak kto ochroni jego samego przed uczuciami, jakie zaczyna żywić do Eden? Czy jej problemy z zaufaniem komukolwiek będą dla nich barierą nie do pokonania?

„Z powrotem w siodle” Ruth Logan Herne

 

Colt Stafford po wielu latach nieobecności w rodzinnych stronach postanawia wrócić do Double S. Powodem tej decyzji jest fakt, że jego kariera w Nowym Jorku legła w gruzach – manipulacje giełdowe pogrążyły go finansowo. Powrót na rodzinne ranczo nie jest łatwy, na powitanie intrygująca młoda kobieta celuje do niego z broni. Colt przeczuwa, że w pięknej, ale już na pierwszy rzut oka twardej Angelinie Morales jest coś więcej. I postanawia za wszelką cenę odkryć tajemnicę, jaką skrywa.

„Pogoń za miłością” Nany Mitford

 

Historię opowiada Fanny – nastolatka, która spędza wakacje w Alconleigh w posiadłości wujostwa. Podczas letniej przerwy czas spędza  razem z licznym ciotecznym rodzeństwem, najbardziej zaprzyjaźnia się ze zwariowaną Lindą. Dziewczyna jest córką Mattewu, który twardą ręką wychowuje swoje dzieci. Jednak nastolatkowie potrafią się wyrwać spod jego opieki – mają swoje sekretne miejsce, gdzie się spotykają. Fanny i Linda marzą o miłości i snują o niej rozmaite fantazje. Powieść jest osadzona w okresie międzywojnia i w ironiczny, a zarazem nostalgiczny sposób pokazuje ówczesne realia ziemiańskie.

„Panny młode. Zima” Denise Hunter, Deborah Raney, Betsy St. Amant

 

Trzy historie od trzech różnych autorek zebrane w jednej książce. Autorki zapraszają nas na zimowe wesela. Głównymi bohaterami Grudniowej panny młodej Layla i Seth. Chłopak od lat kocha się w dziewczynie, a ona zgadza się na ślub tylko dlatego, by uratować swoją karierę zawodową. Może jednak do czasu ślubu Seth zdoła zdobyć jej serce? Styczniowa panna młoda to spotkanie z Madelaine i o wiele od niej starszym właścicielem willi. Od czasu, kiedy kobieta wynajmuje w jego pensjonacie pokój i aranżuje w nim swoje biuro, wymieniają między sobą liściki. Niedługo później ich znajomość przeradza się w coś więcej. Lutowa panna młoda to opowieść o ucieczce przed przesądem. Główna bohaterka Allie ucieka z kościoła w dniu swojego ślubu w sukni, która jest w jej rodzinie przekazywana z pokolenia na pokolenie – tylko że każda kobieta, która brała w niej ślub, ma za sobą nieudane małżeństwo. Po pewnym czasie jednak drogi Allie i jej niedoszłego męża znów się krzyżują. 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Czytałam „Z powrotem w siodle”, świetna – w sam raz na wieczór z herbatką i kocykiem. pozostałych nie znam, ale uwielbiam romanse, więc pewnie się skuszę 😉

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię