pretty woman

Kostiumy filmowe to element, który uzupełnia głównego bohatera. Dodaje mu wyrazistości, a często nawet przez kreacje lepiej go zapamiętujemy. Najbardziej popularne są kostiumy kobiece. Zobaczcie 4 suknie, które zmieniły świat mody.  

Najważniejsze nagrody filmowe są przyznawane co oczywiste aktorom, reżyserom, scenografom, ale także, co już mniej oczywiste, nagradzani są kostiumolodzy. Do najbardziej rozpoznawanych i najczęściej nagradzanych można zaliczyć: Editha Heada, Irene Sharaff oraz Colleen Atwood (zdobywca ostatniego Oscara). Przygotowaliśmy dla was listę 4 bohaterek, które miały okazję założyć popularne kreacje.

Vivian Ward z „Pretty woman”

„Pretty woman” to film, który nie był typowany do tego, że odniesie aż tak duży sukces. Jednak perypetie prostytutki i milionera, w których role wcielają się Julia Roberts i Richard Gere, pokochały miliony widzów. W filmie pojawiło się wiele wspaniałych sukni i strojów głównej bohaterki. Jednak tę najbardziej zapamiętaną jest długa, czerwona, bardzo elegancka kreacja. Za kostiumy w tym filmie odpowiadała Marilyn Vance. Poszukiwania idealnego odcienia, który pasowałby do karnacji aktorki trwały tak długo, że produkcja była blisko rezygnacji z tej sceny. Jednak udało się znaleźć odpowiedni odcień i stworzyć suknię idealną.

Holly Golightly ze Śniadana u Tiffany’ego

Audrey HepburnAudrey Hepburn to kobieta, która stała się ikoną stylu. Elegancja i szyk to cechy charakterystyczne jej strojów. Czarna sukienka z początkowych scen „Śniadania u Tiffany’ego” jest jedną z bardziej popularnych kreacji. „Małą czarną” do świata mody wprowadziła Coco Chanel. Jednak sukienkę ze „Śniadania u Tiffany’ego” zaprojektowała Givenchy i to dzięki niej stała się tak popularna.

Baby z „Dirty Dancing” 

Dirty dancingBaby w ostatniej scenie, kiedy Patric Swayze wpadł i porwał do tańca główną bohaterkę to jedna z najbardziej popularnych scen filmowych wszech czasów. A subtelna sukienka z filmu stała się obiektem pożądania wielu kobiet. Hilary Rosenfeld stworzyła kostiumy do tego filmu.

Marylin Monroe jako dziewczyna w „Słomianym wdowcu”

marilyn monroeNie wiadomo, czy ten film odniósłby taki sukces, gdyby nie postać Marilyn Monroe i jedno przypadkowe wydarzenie. A mianowicie przejeżdżający pociąg, który uniósł sukienkę bohaterce. Co ciekawe kreacja, która została sprzedana na aukcji za 4,6 mln dolarów, prawdopodobnie kosztowała niewiele i została kupiona w anonimowym butiku w Nowym Jorku.

A jakie są Wasze ulubione kreacje z filmów?

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię