sleepless in Warsaw

Upały wróciły i zarówno nas to cieszy jak i niepokoi. Z jednej strony uwielbiamy wysokie temperatury, ponieważ możemy złapać trochę słońca, ale z drugiej strony jest to dla nas męczące zwłaszcza w nocy, kiedy nie możemy zasnąć. Sprawdźcie 5 sposobów na komfortowy sen od marki sleepless in Warsaw. 

Po fali opadów deszczu i burz pogoda po raz kolejny się zmienia. Teraz nad Polskę nadciąga fala upałów znad północnej Afryki. Na termometrach zobaczymy ponad 30 stopni Celsjusza, co oznacza, że możemy mieć problem z zasypianiem. Razem z marką sleepless in Warsaw przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na bezsenność spowodowaną upałami.

Odpowiednia temperatura w sypialni 

Aby sen był komfortowy warto zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni. Są na to dwa sposoby. Jednym z nich jest pozostawienie okien zamkniętych w ciągu dnia. Kiedy tylko robi się ciepło naturalne jest dla nas, że otwieramy lub chociaż uchylamy okna, chcąc wpuścić do domu świeże powietrze. Jest ono jednak również ciepłe, dlatego zostawiając okna zamkniętymi, ograniczamy nagrzewanie pokoju. Dodatkowo w mocno nasłonecznionych mieszkaniach, w ciągu dnia warto zostawić zasłonięte rolety czy zasłony. Drugim rozwiązaniem jest przewietrzenie sypialni już wieczorem, kiedy powietrze jest znacznie chłodniejsze niż za dnia. Warto na noc zostawić otwarte okno w sypialni i innym pomieszczeniu, aby zrobić lekki przeciąg.

Ochłodź się

Doskonałym sposobem na ochłodzenie ciała jest oczywiście zimny prysznic przed snem. Wyciągnie on z nas sporo ciepła. Jednak poza zimnym prysznicem, który nie należy do najprzyjemniejszych, są też inne sposoby na schłodzenie się. Jednym z nich jest przyłożenie lodu na najcieplejsze fragmenty naszego ciała.. To miejsca, które perfumujemy, aby w ciągu dnia, kiedy organizm się ogrzewa, pobudzały zapach. Są to kark, nadgarstki, a także miejsce pod kolanami czy bardzo wrażliwe na zmiany temperatury stopy. To właśnie przyłożenie do nich kostek lodu daje uczucie przyjemnego chłodu. Są również metody takie, jak np. położenie na łóżku mokrego prześcieradła (pamiętajmy aby pod nim położyć ręcznik) lub włożenie prześcieradła na godzinę do zamrażalnika.

Nie śpij nago

Wiele osób jest zdania, że w upalne dni najlepiej spać nago. Wychodzą bowiem z założenia, że ubranie grzeje. Czas obalić ten mit. Z nagiego ciała pot nie jest tak szybko odprowadzany, ciepło więc zamiast uciekać, gromadzi się na nim. Odpowiednio ubrane ciało, odprowadza pot, dzięki czemu zostaje schłodzone. Aby mimo potu, nie tracić komfortu snu, należy wybrać piżamę z odpowiedniego materiału. Najlepiej sprawdza się bawełna, szybko chłonąca ciepło, a także pochłaniająca pot.

Śpij sam

Metoda ta, choć wydaje się absurdalna, zabawna czy niemożliwa, jest naprawdę skuteczna. Oczywiście nie chodzi o to, żeby będąc w związku spać w osobnych pokojach, jednak spanie jak najdalej od siebie lub choćby pod osobnymi kołdrami jest doskonałym rozwiązaniem na ochłodzenie organizmu. Pomyślmy jak nasze ciało nagrzewa się latem, wtulone w ciało partnera czy partnerki ogrzewa się jeszcze bardziej, nie mając wokół siebie przestrzeni. Dodatkowo ciało drugiej osoby produkuje ciepło, które przechodzi na nas. Noc upojna a upalna to zupełnie różne pojęcia, dlatego kiedy na dworze panują egzotyczne temperatury, a my następnego dnia mamy ważne spotkanie, na którym musimy być wyspani, śpijmy osobno.

Nie jedz przed snem

Jedzenie przed snem powoduje, że nasze ciało musi wytworzyć dużo energii, aby strawić posiłek. To powoduje, że nasz organizm się nagrzewa. Czynnikami, które ogrzewają ciało jeszcze mocniej są potrawy ciężkie i/lub gorące, do trawienia których organizm musi wykrzesać z siebie znacznie więcej energii. Dlatego w upalne dni zdecydujmy się na lekkostrawną dietę. Doskonałym rozwiązaniem będzie też odpowiednie nawodnienie organizmu za pomocą schłodzonych napojów.

A jakie są Wasze sposoby na poradzenie sobie z upałem?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.