woda z cytryną na czczo

Woda z cytryną na czczo to bardzo dobry pomysł, jeżeli chcesz poprawić stan swojego zdrowia. Pozytywnie wpływa m.in na samopoczucie, układ trawienny i odpornościowy. Pierwsze efekty zauważalne już po dwóch tygodniach. 

Najprostsze patenty często są najbardziej skuteczne. Tak jest i w tym przypadku. Woda z cytryną na czczo to sposób na poprawienie stanu swojego zdrowia. Picie szklanki przed śniadaniem sprawi, że poczujemy się po prostu lepiej. Dietetycy przestrzegają jednak, aby pić umiarkowane ilości tej mikstury – trzeba ograniczyć się do jednej szklanki dziennie. Warto zwrócić uwagę na to, że cytryna osłabia szkliwo i po wypiciu napoju należy przepłukać jamę ustną wodą lub odczekać ok. 30 minut i umyć zęby. A na co konkretnie ma wpływ? Sprawdźcie 9 powodów, które przekonają Was do spożywania tej mikstury codziennie rano.

Zapewnia lepsze samopoczucie

Regularne picie wody z cytryną może zapewnić nam lepsze samopoczucie. Już sam zapach pozwala ukoić układ nerwowy. A poza tym cytryna jest bogata w magnez i potas i dlatego poprawia działanie mózgu.

Chroni przed zakwaszeniem organizmu

Może wydawać się to niemożliwe, ponieważ wszyscy wiemy, jak kwaśna jest cytryna więc w jaki sposób może odkwaszać? Jednak jest to bardzo dobry produkt zasadotwórczy – neutralizuje kwaśne produkty przemiany materii. Jedną z najczęstszych przyczyn zakwaszenia jest zbyt duża ilość spożywanego mięsa zwłaszcza drobiu oraz ziemniaków i serów.

Zapobiega nudnościom i biegunce

Pice szklanki tego napoju jest zalecane kobietom w ciąży, ponieważ zniweluje poranne mdłości.

Wspomaga trawienie

Związki zawarte w cytrynie (tzw. terpeny) pobudzają produkcję śliny i enzymów trawiennych, co w konsekwencji ułatwia ten proces. Woda z cytryną korzystnie wpływa na wątrobę – oczyszcza ją i zwiększa produkcję żółci.

Obniża ciśnienie krwi

Szklanka wody z cytryną dziennie jest zalecana osobom walczącym z nadciśnieniem. Obniża ciśnienie dzięki flawonoidom zawartym w cytrynie.

Zapobiega nowotworom 

Cytryna przeciwdziała tworzeniu się komórek rakowych.

Pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami 

Naukowcy przekonują, że picie wody z cytryną zmniejsza apetyt, dlatego będzie idealnym dodatkiem do każdej diety. Cytryna poprawia trawienie, co także pozytywnie wpływa na proces odchudzania.

Obniża cholesterol

Cytryna jest dobrym źródłem flawonoidów. Mają one zbawienny wpływ na układ krążenia – zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych, opóźniają rozwój miażdżycy, obniżają poziom „złego” cholesterolu.

Poprawia stan skóry

Cytryna jest doskonałym źródłem witaminy C, która sprawia, że nasza skóra wygląda na zdrową. Picie wody z cytryną skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry, poprawia jej strukturę oraz wygląd.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię