alfa romeo

Do Formuły 1 wraca jej legenda. Włoska marka Alfa Romeo od przyszłego sezonu znajdzie się w zespole –  Alfa Romeo Sauber F1 Team. Sprawdźcie szczegóły.

Alfa Romeo – mistrz przedwojennych zmagań o Grand Prix (w 1925 r. Pierwsze mistrzostwa świata zdominował laureat GP, model Alfa Romeo P2). Uczestniczyła w Formule 1 od 1950 r. do 1988 r. zarówno jako konstruktor, jak i dostawca silników. Ponad 30 lat po wycofaniu się z wyścigów Formuły 1 (w 1985 r.) marka powraca z wyraźnym zamiarem zaznaczenia swojej pozycji.

Włoska marka należąca do Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podpisała wieloletnią umowę o partnerskiej współpracy technicznej i handlowej ze szwajcarskim zespołem Sauber F1 Team. Umowa dotyczy udziału w mistrzostwach świata Formuły 1 począwszy od sezonu 2018. Jej zakres obejmuje współpracę strategiczną, handlową i technologiczną we wszystkich właściwych obszarach rozwoju. A także dostęp do inżynieryjnej wiedzy fachowej i doświadczenia kadry technicznej marki. Oficjalna nazwa zespołu brzmieć będzie: Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Jednoosobowe bolidy będą ścigać się opatrzone charakterystycznymi barwami i logo Alfy – sponsora tytularnego zespołu. Wyposażone będą w jednostki napędowe Ferrari serii 2018.

Powrót jednego z najważniejszych bohaterów historii Formuły 1, ma w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności i przyszłego rozwoju tego sportu. Wnosi swoją wiedzę technologiczną oraz obszerną grupę pełnych pasji fanów.

(Źródło: PAP)

 

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię