Bridge to MassChallenge

W Warszawie odbyły się finałowe eliminacje do konkursu Bridge to MassChallenge dla startupów z Europy Środkowo – Wschodniej. 4-dniowy Boot Camp wyłonił 10 firm, które pojadą do Bostonu na ścisły finał, są wśród nich polskie firmy. Sprawdźcie, kto ma szanse wygrać. 

W dniach 15-18 stycznia w Warszawie 25 startupów rywalizowało ze sobą, po to aby znaleźć się w dziesiątce firm, które pojadą do Stanów i będą walczyć o zwycięstwo w Bridge to MassChallenge. W warszawskich eliminacjach przez cztery dni przedstawiciele firm spotykali się na różnego rodzaju konferencjach i panelach dyskusyjnych, a ostatniego dnia musieli przed komisją konkursową opowiedzieć o swoim projekcie. Mieli na to tylko trzy minuty. Komisja posługując się wirtualnymi pieniędzmi, stworzonymi na potrzeby konkursu, wciela się w role inwestorów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięć firm, które otrzymały od nich najwięcej pieniędzy. 

Polskie start-upy w Warszawie poradziły sobie całkiem nieźle, ponieważ kilka z nich zakwalifikowało się do bostońskiego finału. Są to między innymi: Skriware, Dr Omnibus, Funtronic oraz Smart Technology Group. Czym się zajmują? Pierwsze przedsiębiorstwo – Skriware- to polsko-szwedzki duet, który pracuje w pełni zintegrowanym ekosystemem edukacyjnym, składającym się z intuicyjnej i łatwej w obsłudze drukarki 3D. Opracowuje także platformę e-learningową. Dr Omnibus wspiera walkę z autyzmem, tworzy gry dla dzieci opartą o najskuteczniejszą metodę terapii, jeśli chodzi o dzieci ze spektrum autyzmu. Smart Technology Group to producent funkcjonalnych urządzeń i systemów RFID UHP dla każdej branży. Funtronic to start up zajmujący się produkcją i dystrybucją Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną.

Bridge to MassChallenge to międzynarodowy program startupowy, który każdego roku identyfikuje i przyspiesza rozwój najlepszych młodych firm na świecie. Przede wszystkim pozwala przedsiębiorcom nawiązać nowe kontakty biznesowe. I to właśnie one są dla uczestników najcenniejsze. Pozycja wśród 10 najbardziej perspektywicznych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej to dla nas ogromna szansa na rozwój oraz rozszerzenie ekspansji zagranicznej. Mam nadzieję, że dzięki temu programowi będziemy mogli całemu światu pokazać, że naukę i rehabilitację można połączyć z zabawą – komentuje Maciej Mazurkiewicz, Prezes firmy Funtronic.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię