cisza nocna na lotnisku

Ograniczenie uciążliwego hałasu w porze nocy oraz poprawienie warunków wypoczynku nocnego, takie rezultaty zarząd Lotniska Chopina w Warszawie chce osiągnąć wprowadzając w godzinach nocnych zakaz planowania operacji lotniczych.

Taki zakaz obowiązuje już na niektórych europejskich lotniskach. Wprowadzane jest to z myślą o zamieszkujących okolice lotnisk mieszkańcach, którzy bardzo często skarżą się w szczególności na nocne hałasy i brak spokojnego wypoczynku.

„Core night” miałby być wprowadzony wraz z nowym rozkładem letnim na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Zakaz ma obowiązywać we wszystkie dni w tygodniu między godziną 23:30 a 5:30 i dotyczyłby wszystkich operacji lotniczych. Do jedynych wyjątków należałyby loty państwowe, wojskowe, ratownicze, czy w przypadkach sytuacji kryzysowych. Cisza nocna na lotnisku doskonale sprawdza się już we Frankfurcie, Monachium, Paryżu- Orly, Brukseli, Hamburgu i Zurychu, a mieszkańcy są zadowoleni z upragnionej ciszy wieczorami i nocą.

Lotnisko w Warszawie jako pierwsze w Polsce zdecydowało się na taki krok. Jest to największy port lotniczy w naszym kraju, który z roku na rok obsługuje coraz większe ilości pasażerów. Propozycja „core night”, jest obecnie konsultowana z przewoźnikami lotniczymi, a ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię