city break

Krótszy urlop, ale częściej? Z badań przeprowadzonych przez serwis Prezent Marzeń wynika, że właśnie w taki sposób Polacy chcą odpoczywać. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w turystyce pojawił się nowy trend: city break.

City break, czyli krótki wypad do innego miasta, to modny sposób na wakacyjny urlop i zauważalny trend w turystyce. City break zaspokaja potrzebę częstszego wyjeżdżania, pozwala na aktywne zwiedzanie wybranego miasta, poczucie jego atmosfery i skorzystanie z lokalnych rozrywek. Zauważyliśmy, iż już od kilku lat Polacy bardzo interesują się aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek odwiedzając największe polskie miasta- mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń. Polacy częściej decydują się na spędzanie urlopu w kraju, co pozytywnie wpływa na rozwój rodzimego rynku usług związanych z wypoczynkiem i rozrywką. Atrakcyjne ceny przelotów, w dużej mierze oferowane przez linie niskokosztowe, różnorodna baza noclegów powoduje, iż weekendowe wyjazdy do stolic europejskich także cieszą się dużą popularnością.

Polacy coraz bardziej starają się spędzać wolny czas aktywnie, a wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania. Jakich atrakcji szukają w polskich miastach turyści? Lot widokowy samolotem, skok na bungee, wizyta w Escape room, lot w tunelu aerodynamicznym, Flyboard – to niestandardowe i ciekawe atrakcje, które oferują współczesne, polskie miastawymienia Grzegorz Różalski. Oprócz tego przyjezdni standardowo chcą zobaczyć zabytki i popularne miejsca w mieście.

City break, z którego chętnie korzystają Polacy to popularny aktualnie trend turystyczny, praktycznie na każdą kieszeń.

(Źródło: infowire.pl)

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię