budowa

Ponad 40 wolontariuszy z różnych krajów pomoże budować hostel dla młodych osób po terapiach uzależnień, którzy na nowo starają się odnaleźć w społeczeństwie. Akcja odbędzie się 9 września. Będzie to już druga w tym roku wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland w Legionowie.

Akcja, której celem jest pomoc w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie, odbędzie się 9 września 2017 r. Weźmie w niej udział ponad 40 pracowników MetLife (jednej z największych firm ubezpieczeniowych na świecie). Wolontariusze przybędą z Turcji, Francji, Egiptu, Hiszpanii, Kataru, Libanu oraz Wielkiej Brytanii. W ośrodku znajdzie się między innymi hostel, w którym młodzi ludzie po terapiach uzależnień będą mogli mieszkać i z pomocą specjalistów przygotowywać się do samodzielnego życia. W powrocie do społeczeństwa będzie im pomagać fakt, że część użytkowa Centrum będzie mieć charakter otwarty. Będą z niej korzystać wspólnie z młodzieżą, wśród której Fundacja „Pasja Życia”, która jest także inicjatorem budowy, będzie prowadzić profilaktykę uzależnień.

Prace na placu budowy w Legionowie poprowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland, która od 25 lat pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Cieszymy się, że możemy kolejny rok współpracować z MetLifeWsparcie ze strony partnera korporacyjnego zarówno finansowe, jak i angażujące najlepszych pracowników jako wolontariuszy, daje świetny przykład aktywności biznesu na rzecz lokalnych społeczności – mówi Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Dyrektor Fundacji Habitat for Humanity Poland. Będzie to już druga, w tym roku, wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland w Legionowie – pierwsza odbyła się w maju i wzięło w niej udział ponad 40 pracowników polskiego oddziału MetLife.

Działania na rzecz społeczności lokalnej są częścią programu dla wyróżniających się pracowników MetLife i obejmują udział w wolontariacie. Jest to już druga edycja programu przygotowana we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w Rumunii, gdzie grupa pracowników MetLife pomagała remontować szkołę. 

(Źródło: infowire.pl)

3 KOMENTARZE

  1. Można? Można, tylko trzeba chciec – jak znajdzie sie ktos obrotny i kasa to wiele problemow mozna rozwiazac, niby XXI wiek mówią, oby więcej takich inicjatyw! to powinno byc na porzadku dziennym…

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię