Wydawnictwo Dwie Siostry
foto. facebook.com/DwieSiostry

Warszawskie wydawnictwo Dwie Siostry zostało wyróżnione prestiżową nagrodą. Na bolońskich targach książki wygrało w kategorii Europejski Wydawca Roku.

Targi książek dla dzieci odbywają się co roku w Bolonii we Włoszech. Są jednymi z bardziej prestiżowych targów, w tym roku odbyła się ich 55. edycja. A po raz szósty rozdano nagrody dla najlepszych wydawców na danym kontynencie wyłączając Antarktydę. Zwycięzcy wyłaniani są przez wszystkich wystawców, którzy biorą udział w targach – w tym roku było ich 1400 z całego świata. Kandydaci mogą zgłaszać się sami lub zostać nominowani przez stowarzyszenia i instytucje kultury. Wyróżnienie to docenienie wartości intelektualnej książek, projektów graficznych i profesjonalizmu. Jako najlepsze europejskie wydawnictwo w tym roku uznano warszawskie wydawnictwo Dwie Siostry

Dwie Siostry to warszawskie wydawnictwo założone przez trzy kobiety – graficzkę Ewa Stiasny, tłumaczkę Jadwiga Jędryas i filolożkę Joanna Rzyską. Ich inicjatywa była reakcją na nijakość wizualną książek dla dzieci na polskim rynku, zwłaszcza w kontekście rodzimych tradycji graficznych. Panie rozpoczęły swoją działalność w 2005 roku i od tamtej pory działają prężnie i cieszą się dobrą renomą.

Zarówno praca kobiet jak i ich książki były już wielokrotnie nagradzane. Wyróżnione zostały m.in podczas Targów Książki w Londynie, gdzie za „wielki wpływ na międzynarodowy rynek wydawniczy” otrzymało International Excellence Award. Warto także wspomnieć o ilustrowanym atlasie „Mapa” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich wydanym przez Dwie Siostry, które znalazło się wśród 6 najlepszych książek dla dzieci wg New York Timesa.

Wydawnictwo Dwie siostry otwarcie mówi, że ich priorytetem jest wydawanie książek pięknych, mądrych i pomysłowych. A tradycję i nowatorstwo traktują z taką samą sympatią.

Gratulujemy kolejnego sukcecu!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię