Elton Jonh

Brytyjski gwiazdor muzyki rozrywkowej Elton John poinformował w transmisji na swojej stronie internetowej, że kończy karierę. Muzyk zapowiedział także pożegnalną trasę koncertową „Farewell Yellow Brick Road”. Na liście państw, które odwiedzi znalazła się także Polska. Sprawdź szczegóły. 

Elton John (prawdziwe nazwisko: Reginald Kenneth Dwight) to jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Jego pierwsza płyta „Empty Sky” ukazała się w roku 1969. We wczesnych latach 70. stał się niekwestionowaną gwiazdą muzyki, podbijając listy przebojów swoimi piosenkami. Na całym świecie rozeszło się ponad 250 milionów egzemplarzy jego płyt. Singel „Candle in the Wind” kupiło ponad 37 milionów osób, co uczyniło z niego najlepiej sprzedający się singel w historii muzyki.

Prawie 50 lat na scenie skutkuje tym, że w muzycznej biografii artysty możemy zaobserwować wiele metamorfoz. Na początku był związany z gatunkami rock and rolla, w latach 70. eksperymentował z muzyką disco, dekadę później wybrał pop i wyspecjalizował w balladach – zawsze przy akompaniamencie fortepianu.

Elton John w czasie swojej kariery zdobył wiele nagród, jest między innymi laureatem sześciu statuetek Grammy. Jednak muzyka to nie jedyna kwestia, w którą się angażuje. Aktywnie wspiera działalność charytatywną. Sam założył fundację, która finansuje programy ds. profilaktyki HIV/AIDS, przeciwdziała uprzedzeniom i dyskryminacji wobec ludzi dotkniętych AIDS.

Wczoraj ogłosił, że kończy swoją muzyczną karierę. Decyzję na swojej stronie internetowej komentuję tak: Czas zejść z drogi, by móc całkowicie poświęcić się następnemu istotnemu rozdziałowi w moim życiu. Jednak zanim zniknie ze sceny postanowił pożegnać się z fanami i zorganizować trasę koncertową.

Tournee „Farewell Yellow Brick Wall” rozpocznie się 8 września w Stanach Zjednoczonych i obejmie ponad 300 koncertów w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji oraz Australii i Oceanii. 4 maja 2019 roku muzyk wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Pożegnalna trasa koncertowa Eltona Johna zakończy się w 2021 roku. Bilety na występ Eltona Johna w Polsce będą dostępne w sprzedaży od 9 lutego.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię