siatkówka

Zdzisław Ambroziak to jedna z ważniejszych postaci w polskiej siatkówce. Co roku rozgrywany jest memoriał, który upamiętnia jego osobę i jest zarazem ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem PlusLigi. Sprawdź, kto zagra na tym prestiżowym turnieju.

Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym…

Z. Ambroziak

Zdzisław Ambroziak – genialny siatkarz i niezapomniany komentator sportowy. Zmarł w 2002 roku, a od 2006 rozgrywany jest turniej upamiętniający jego osobę. Jako zawodnik wywalczył z reprezentacją Polski srebro Pucharu Świata i brąz Mistrzostw Europy. Dwa razy wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich, niestety nie udało się zdobyć wtedy żadnego medalu. W klubowej karierze wywalczył trzy razy mistrzostwo Polski z zespołem AZS-AWF Warszawa. Jako komentator zyskał sobie sympatię widzów przez ciekawe spostrzeżenia i hasła, które do dziś są obecne w pamięci kibiców.

Szczęście siedzi na siatce okrakiem

W ten weekend (15-17 września) rusza XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka, odbędzie się on w Warszawie i weźmie w nim udział 6 drużyn. Ten turniej uznawany jest za jeden z ważniejszych turniejów towarzyskich w Polsce. Jest rozgrywany zawsze w połowie września, jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem ligi i okazją do zmierzenia się z drużynami z PlusLigii. W tym roku w memoriale zagrają: GKS Katowice, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, Onico Warszawa, Trefl Gdańsk oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sam sobie przyjął, sam zaatakował jakby mógł sam by sobie jeszcze wystawił, ale po co mamy przecież Pawła Zagumnego.

Trzy ostatnie turnieje wygrała drużyna Asseco Resovii Rzeszów. Dwukrotnie zwyciężyła drużyna z Warszawy, a trzy razy triumfowała PGE SKRA Bełchatów. Jeżeli spojrzymy na listę zawodników wyróżnionych tytułem MVP turnieju to robi to wrażenie, ponieważ znajdują się na niej m.in: Stephane Antiga, Bartosz Kurek, Dawid Murek, Michał Winiarski, Zbigniew Bartman. A kto zwycięży tym razem? Okaże się w niedziele. Mecze można oglądać w warszawskiej Arenie Ursynów.