igrzyska olimpijskie w pjongczang

Polscy zawodnicy są już w Korei Południowej i czekają na swoje starty w igrzyskach. Sprawdźcie, kiedy Polska ma najwięcej szans medalowych. 

Igrzyska Olimpijskie w Pjangczong na dobre rozpoczną się 10 lutego. W ten dzień startuje rywalizacja o medale i może on przynieść polskim kibicom wiele emocji, bowiem na starcie staną skoczkowie narciarscy, biathlonistki i Justyna Kowalczyk.

W sobotę 10 lutego skoczków, z mistrzem sprzed czterech lat z Soczi Kamilem Stochem na czele, czekać będzie konkurs na normalnym obiekcie. Biathlonistki z faworytką polskiej ekipy Weroniką Nowakowską powalczą w sprincie na 7,5 km, a Justyna Kowalczyk wystąpi w biegu łączonym 2×7,5 km.

Najlepsza w historii polska biegaczka większe nadzieje wiąże jednak ze startem w sprincie jej ulubioną techniką klasyczną, który zaplanowany jest na 13 lutego. Dzień później biathlonistki czeka bieg na 15 km. Druga olimpijska sobota – 17 lutego – to ponownie zmagania skoczków, tym razem na dużym obiekcie.

Dwa dni później na tej samej skoczni biało-czerwoni w roli faworytów powalczą w konkursie drużynowym. Środa 21 lutego to data decydujących wyścigów „drużynówki” panczenistek. W tej konkurencji Polki przywiozły medale z dwóch ostatnich igrzysk.

22 lutego najbardziej interesująco z punktu widzenia polskiego fana sportu zapowiada rywalizacja w biathlonowej sztafecie kobiet 4×6 km. Ukoronowaniem imprezy w Pjongczangu i czwartego olimpijskiego występu Kowalczyk będzie bieg na 30 km „klasykiem”. Zawody odbędą się 25 lutego, a biegaczka na igrzyskach w Vancouver triumfowała w tej dyscyplinie.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię