prysznic

Każdy z nas ma swoje własne nawyki i przyzwyczajenia. Nie ma w tym nic złego, dopóki te nawyki nie wpływają źle na zdrowie. Sprawdź jak podpieranie podbródka rękoma i inne przyzwyczajenia niszczą Twoje zdrowie.

Sprawdzanie telefonu w nocy

Niebieskie światło ekranu jest najniebezpieczniejsze dla naszych oczu właśnie nocą. Przeglądanie telefonu przed snem jest też niekorzystne z tego względu, że poświata z telefonu przypomina ranek. Nasz mózg może to odebrać jako sygnał do wstawania, a nie do wyciszania się.

Siedzący tryb życia

Osoby, które siedzą ponad 5 godzin w ciągu dnia są narażone na większe ryzyko śmierci przed 60 rokiem życia. Taki tryb życia sprzyja rozwojowi żylaków i pajączków.

Słuchanie muzyki na full

Głośność nie może przekraczać 96 decybeli. Zbyt głośne słuchanie muzyki na słuchawkach prowadzi do trwałych uszkodzeń słuchu. Głośność należy ustawić tak, aby dochodziły do nas dźwięki z zewnątrz.

Czytanie w toalecie

Zbyt długie przebywanie w pozycji, jaką przyjmujemy w toalecie może prowadzić do powstawania hemoroidów. Z lekturą lepiej przenieść się w inne miejsce.

Zakładanie nogi na nogę

Kobiety uwielbiają siadać w takiej pozycji Jednak jest to złe dla zdrowia. Taki sposób siedzenia nierównomiernie obciąża mięśnie kręgosłupa, co prowadzi do skrzywień. Zaburza krążenie w nogach, co w efekcie sprzyja rozwojowi żylaków i pajączków.

Ślinienie palców w czasie czytania 

Wielu osób w taki sposób przewraca kartki w książce lub gazecie. Jednak jest to nawyk, przez który jesteście narażeni na obcowanie z większą liczbą bakterii.

Podpieranie rękoma podbródka

Ręce na chwile zastępują łóżko? Bardzo niedobry nawyk, który ma zły wpływ na stan naszego uzębienia. Zęby w takiej pozycji są mocno ściśnięte, co powoduje ścieranie powierzchni zęba i erozję szkliwa. W najgorszym wypadku poluzowanie zęba w dziąśle.

Pracowanie na łóżku

Przyzwyczajenie, które wprowadza chaos w naszym mózgu. Łóżko ma kojarzyć się z odpoczynkiem, gdy jednak przenosi się pracę do łóżka sen jest zaburzony i nie odpoczywamy w pełni śpiąc „w miejscu pracy”.

Zbyt częsty prysznic

Dbanie o higienę to podstawa, ale branie prysznica zbyt często prowadzi do wysuszania naskórka oraz zmywania także tych dobrych dla organizmu bakterii.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.