Zenit Kazań
foto. PAP

Nic tak nie nakręca sporu, jak serie zwycięstw. Emocje są wyższe, bo cały czas rodzi się pytanie: czy uda się kolejny raz wygrać? Teraz taką serią zwycięstw może pochwalić się siatkarski klub z Rosji – Zenit Kazań. Sprawdźcie, od kiedy drużyna jest niepokonana.

Kibice uwielbiają sytuacje, w których jedna drużyna wygrywa przez dłuższy czas. To nakręca dopingowanie zespołu. Emocje wokół zawodników i ich meczy rosną. Przeciwnik, takiej niepokonanej drużyny, ma dodatkową motywację, aby ją pokonać. Pozwala to podnieść własne morale, w końcu słaba drużyna nie przerywa pasma zwycięstw innej.

W siatkarskiej lidze rosyjskiej dużą ilością zwycięstw z rzędu może pochwalić się Zenit Kazań. Są niepokonani od listopada 2015 roku! 26 października wygrali swój 60 ligowy mecz. Zenit po wyrównanym spotkaniu ograł Yenisey Krasnojarsk 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 26:24), a bohaterem został autor 29 punktów, Wilfredo Leon. Szalały także inne gwiazdy zespołu: Maksim Michałjow dołożył 18, zaś Matt Anderson 13 oczek.

W zespole gospodarzy najlepszy był dobrze znany polskim kibicom Antonin Rouzier. Francuski atakujący zgromadził 17 punktów.
Mistrz Rosji w sezonie 2017/2018 także ma już imponujący bilans 8-0. Podopieczni trenera Władimira Alekny przegrali jednak z Dynamem Moskwa w Pucharze Rosji 3 września 1:3.
Jak myślicie, długo jeszcze potrwa dominacja Zenitu Kazań?

(Źródło: polsatsport.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię