festiwal zmienia nazwę

W czwartek odbyła się konferencja podsumowująca 26. finał WOŚP. W czasie jej trwania Jurek Owsiak podzielił się zaskakującą wiadomością to koniec Woodstocku – festiwal zmienia nazwę. Sprawdźcie szczegóły. 

W czwartek zwołano specjalną konferencję prasową, na której podsumowano działania 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku udało się zebrać 126 373 804,34 złotych. Padł rekord, a celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Jednak to nie jedyna ważna informacja jaką Jurek Owsiak ogłosił na konferencji. Przez 23 lata sierpniowy festiwal związany z WOŚP- em odbywał się pod nazwą Przystanek Woodstock. Jak się okazało impreza z 2017 roku była ostatnią, która nosiła taką nazwę. Od teraz będzie odbywała się pod nazwą Pol’and’Rock Festival. Zadecydowały o tym prawa autorskie.

Głównym powodem zmiany nazwy są względy prawne związane z właścicielem nazwy Woodstock. Jak poinformował Owsiak jego cierpliwość się skończyła. Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać – mówi Jerzy Owsiak.

Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nienastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! – tłumaczy Jurek Owsiak.

Data festiwalu nie zmienia się. Nadal będą to pierwsze dni sierpnia, w tym roku – 2,3,4. Niezmienne będzie także miejsce wciąż Kostrzyn nad Odrą.

Jak podoba Wam się nowa nazwa?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię