ogrodniczki

Lata 90. to w modzie przede wszystkim różnorodność. Po pierwsze królował jeans.
Ogrodniczki, kurtki jeansowe, poszarpane spodnie to najlepsze wyróżniki lat 90. Oprócz nich dominowały kraciaste flanelowe koszule, miłość do dresów, kolorowe krótkie topy i buty na wysokich platformach. Nie tylko ubrania stanowiły element, który wyróżniał ostatnią dekadę XX wieku, lecz także biżuteria. Równie kultowa, jak i styl ubierania się z tamtego okresu.

Ogrodniczki

Popularne 20 lat temu i popularne teraz. Jeansowe spodnie można nosić w wersji z długimi albo krótkimi nogawkami. Jednak ogrodniczki to nie jedyny jeansowy element w tamtych czasach – jeansowa mogła być prawie każda część garderoby. W jeansie chodziła zarówno płeć żeńska, jak i męska, co najlepiej widać w kadrach Beverly Hills 90210 czy Przyjaciół.

Krótkie kolorowe topy

materiały prasowe
materiały prasowe

Dziewczyny ze Spice Girls zapoczątkowały modę na krótkie topy. Świat zakochał się w tych krótkich bluzeczkach po teledysku do piosenki „Wannabe” . Także Britney Spears w teledysku do „Hit me baby one more time” ubrana jest najpierw w białą, później w różową, a na końcu żółtą bluzkę kończącą się tuż nad pępkiem. Dzisiaj w takim stroju na scenie prezentuje się m.in. Taylor Swift.

Kraciasta koszula

kraciasta koszula
Zdecydowany klasyk, pozostający od lat w modzie. W dekadzie kończącej XX wiek najczęściej wybierano flanelowe koszule. Kiedyś flanelowe koszule kojarzyły się z ubraniem roboczym, teraz stanowią najlepszy, modny element garderoby. Dzisiaj prawie każdy ma w swojej szafie kraciastą koszulę- wygodną i odpowiednią w wielu sytuacjach.

Biżuteria tattoo stretch

bizuteria, tatto

Biżuteria tattoo stretch to inaczej zakładana na szyję plecionka, modna w latach 90., która w ostatnim czasie znowu wróciła do łask. Modnie jest mieć ją na sobie, gdyż dodaje zaczepności i charakteru. W latach 90. był to pożądany element garderoby, nie tylko na szyi, ale również na nadgarstkach, ramionach , palcach bądź kostkach. Jedno nie zmieniło się przez lata – dziewczyny szleją na punkcie tego gadżetu.

A wy jakie kultowe ubranie z lat 90. z chęcią założylibyście dzisiaj?

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię