trener Legii Warszawa
foto. Piotr Krucza

Pierwszy trener Legii Warszawa został dzisiaj odwołany ze swojej funkcji. Zarząd klubu podjął także decyzję o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem i asystentem trenera Tomaszem Łuczywkiem, a także trenerem od przygotowania fizycznego Sebastianem Krzepotą. Znamy już nazwisko nowego trenera. Sprawdź szczegóły.

Legia Warszawa w poprzednim sezonie zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz wywalczyła tytuł mistrza Polski. W tym sezonie jednak nie dotarła do grupowej fazy rozgrywek Ligii Mistrzów i zajmuje 5 miejsce w tabeli ekstraklasy. Zarząd uznał, że to dobry moment na zmiany i postanowił pożegnać się z pierwszym trenerem Jackiem Magierą, dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem, asystentem trenera Tomaszem Łuczywkiem, a także trenerem od przygotowania fizycznego Sebastianem Krzepotą. Dzisiaj w Klubie konieczne są głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” – powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa. Ponadto w komunikacie podziękował Jackowi Magierze za współpracę i zaangażowanie.

Dzisiaj po południu poznaliśmy nazwisko nowego trenera Legii. został nim Romeo Jozak. Przez wiele lat był dyrektorem sportowym Dinama Zagrzeb, uznawany jest za jedną z bardziej charyzmatycznych osobowości w chorwackiej piłce nożnej. Trener ma bardzo duże doświadczenie w pracy z młodzieżą – stworzył Akademię Dinama, gdzie szkolił młodych piłkarzy. Umowa z nowym trenerem została podpisana do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata. Pierwszym sprawdzianem nowego trenera będzie mecz z Cracovią.

3 KOMENTARZE

  1. i tak zrobił wiele, głupia decyzja, moża było dać mu jeszcze czas! z takimi zawodnikami wiadomo, że nie osiągnie za wiele, za szybko go zwolnili!!!!!!!!! Okropna decyzja, nieprzemyślana, tym bardziej że zatrudnił gościa bez doświadczenia, za rok powtórka z rozrywki 😉 zobaczycie

  2. wyciągnął z kryzysu, zapisał się w historii z LM i Realem i 3 miejscem w grupie, zawodnicy słabi to co miał zrobić? z pustego i Salomon nie naleje…

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię