9.6 C
Warszawa, PL
środa, 27 maja, 2020
Strona główna Motoryzacja Mitsubishi wznawia produkcję aut terenowych w Rosji

Mitsubishi wznawia produkcję aut terenowych w Rosji

103
3
mitsubishi pajero sprot
foto. autocentrum.pl

Rosyjski rynek produkcyjnych po trudnych dwóch latach wychodzi z kryzysu. Mitsubishi wznawia produkcję terenowych aut na tym terenie.

Japoński Mitsubishi Motors Corp. wznawia produkcję aut terenowych Pajero Sport w Rosji.Model dostępny jest jako 5-drzwiowy SUV. Do napędu używa się silników R4 i V6. Moc przenoszona jest poprzez 4-biegową automatyczną bądź 5-biegową manualną skrzynię biegów na oś tylną z możliwością manualnego dołączenia napędu na oś przednią (bez międzyosiowego mechanizmu różnicowego) i włączenia reduktora. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to nie jest to mocną stroną tego auta. W trasie pojawiają się wyniki w okolicach 10 l/100 km, a w mieście nawet 11-12 l/100 km. Produkcja na nowo ruszy w listopadzie, po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej zawirowaniami na rosyjskim rynku motoryzacyjnym.Japoński koncern chce produkować 7 tys. aut tego modelu rocznie w zakładzie w Kałudze, położonej 180 km na południowy zachód od Moskwy. Jednocześnie z jej linii produkcyjnych będą nadal zjeżdżały wytwarzane tam obecnie SUV-y Outlander.Jak zapowiedzieli przedstawiciele koncernu, w fabryce powstanie dodatkowych 440 miejsc pracy w celu „wsparcia wzrostu produkcji”.Mitsubishi Motors wstrzymał produkcję aut modelu Pajero w Rosji w 2015 r., gdy rosyjska gospodarka zaczęła przeżywać kłopoty z powodu załamania się cen ropy i spadku wartości rubla.

Z danych japońskiego koncernu wynika, że w okresie od maja do lipca 2017 r. sprzedaż firmy wzrosła o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. „Decyzja ta odzwierciedla przekonanie firmy, że rosyjski rynek motoryzacyjny powraca do dobrej formy” – czytamy w komunikacie Mitsubishi.

Zakład w Kałudze powstał w 2009 r., maksymalnie z jego taśm produkcyjnych może zjeżdżać 125 tys. pojazdów rocznie.

(Źródło: PAP)

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię