kocerty w polsce 2016
Najciekawsze imprezy i koncerty w Polsce 2016 roku

Każde lato obfituje w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Nic dziwnego, bowiem piękna pogoda sprzyja temu, aby wyjść z domu, czy nawet wyjechać na drugi koniec Polski. Nie inaczej było również i w tym roku. Zobaczmy jakie ciekawe imprezy odbyły się w Polsce w 2016 roku.

Open’er Festival

Festiwal Open’er to wydarzenie, które na stałe już zakorzeniło się w kalendarzu letnich imprez. Odbywa się on w Gdyni i słynie z bardzo dobrej muzyki. W tym roku na jego scenie gościli między innymi Dawid Podsiadło, Florence & The Machine, czy też Pharrel Williams. Bez wątpienia największą gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu był słynny amerykański zespół Red Hot ChilliPeppers. Open’er to jednak nie tylko muzyka. W tym roku organizatorzy uruchomili także festiwalową bibliotekę, a dla gości, którzy przyjechali z dziećmi, stworzono strefę Kids Zone.

Sopot Film Festival

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sopot Film Festival to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kina. W trakcie imprezy szerokiej publiczności zaprezentowane zostały liczne obrazy, które wcześniej zostały nagrodzone na największych festiwalach filmowych na świecie – na przykład w Cannes, Berlinie, czy też w San Sebastian. Nic dziwnego, że impreza ta przyciąga kinomaniaków nie tylko z całej Polski, ale również i z innych krajów.

Turniej Rycerski „O pierścień Księżnej Anny”

Wszyscy miłośnicy historii, a już w szczególności średniowiecza, nie mogli w tym roku nie odwiedzić Liwia. W tej niewielkiej miejscowości na Mazowszu zorganizowany został XV Ogólnopolski Turniej Rycerski „O pierścień Księżnej Anny”. Do udziału w nim zgłosili się rycerze z całego kraju. To znakomita okazja, aby poznać bliżej rycerskie obyczaje oraz obejrzeć z bliska średniowieczną broń, a także przypatrzeć się ówczesnej sztuce walki.

Przedstawione powyżej wydarzenia to tylko niektóre imprezy, które odbyły się w Polsce w 2016 roku. Aby sprawdzić co jeszcze wydarzyło się w naszym kraju, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowe hasła – „koncerty w Polsce 2016” lub „imprezy w Polsce 2016”.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię