usg kolana warszawa

Czy wiesz, że najczęściej diagnozowane urazy ortopedyczne to te, które występują w obrębie kolana? Wszystko dlatego, że ten staw jest ogromnie eksploatowany, dźwiga ciężar całego ciała.

Przeważnie pojawiają się schorzenia związane z uszkodzeniem łąkotki. Ból pojawia się w pierwszym etapie podczas kucania czy podskoków, w późniejszej fazie również w czasie chodzenia. Okazuje się, że łąkotka ulega uszkodzeniu nie tylko w wyniku nagłego urazu bądź kontuzji, na przykład upadku. Bardzo często problemy z tą częścią ciała mają związek ze stanami zwyrodnieniowymi. Wpływ na to może mieć otyłość, zła dieta, naturalny proces starzenia się organizmu, siedzący tryb życia albo zbyt intensywna aktywność fizyczna. Na problemy z kolanami bardzo często uskarżają się sportowcy, w tym kolarze.

Diagnostyka prowadzona jest wstępie poprzez realizację usg kolana. Warszawa posiada kilka profesjonalnych klinik, w których takie badanie można wykonać bez długiego oczekiwania w kolejce. Kolejne badania zaleca już ortopeda. Mokotów i każda inna dzielnica stolicy dysponuje tego rodzaju medykami. Jeśli nie można się do nich dostać w ramach NFZ, z powodzeniem udaje się zapisać na wizytę prywatną, nawet jeszcze tego samego dnia. Pamiętajmy, by urazów kolana nigdy nie bagatelizować. Rozpoznane we wczesnej fazie rozwoju udaje się nieinwazyjnie zwalczyć. W zaawansowanej fazie ratunkiem przed trwałym unieruchomieniem może być już tylko operacja chirurgiczna.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię