najdziwniejsze prezenty walentynkowe

Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów i tak już zostały. Większość par obdarowuje się z tej okazji upominkami. Na jakie prezenty liczą kobiety, a na jakie mężczyźni i jakie są najdziwniejsze prezenty walentynkowe? Sprawdźcie szczegóły. 

Walentynki to święto, które dzieli nas pod względem podejścia do niego. Są osoby, które lubią cukierkową oprawę tego święta oraz możliwość uczczenia swojej miłości. A po drugiej stronie są osoby, które krytykują walentynki za to, że uczucie powinno celebrować się przez cały czas, a nie tylko przez jeden dzień w domu. Jednak prawdopodobnie i jedna i druga grupa kupuje sobie prezenty walentynkowe.

Kobiety to materialistki?

Z badań przeprowadzonych przez firmę Wyjątkowy Prezent wynika, że to kobiety częściej marzą o dobrach materialnych niż ich drugie połówki. Aż 32 proc. ankietowanych mężczyzn najchętniej spędziłoby intymny wieczór ze swoimi „drugimi połówkami”, a 23,5 proc. z nich postawiłoby na prezent w formie wspólnych przeżyć. Kobiety natomiast zdecydowanie najchętniej wybierałyby wspólny wyjazd (23 proc.). Należy jednak zauważyć, że dla płci pięknej zdecydowanie bardziej liczą się dobra materialne niż dla mężczyzn – 11 proc. przebadanych Polek chciałoby dostać biżuterię, a co dziesiąta preferuje prezent w postaci kwiatów lub słodkości.

Jaki jest najbardziej pożądany prezent? 

Walentynki to czas kiedy chcemy być razem. I tak jak pokazują badania jest to najbardziej pożądana forma prezentu. Najpopularniejszymi wymarzonymi prezentami Polaków są kolejno: wspólny wyjazd (22 proc.), intymny wieczór w domu (21 proc.) oraz prezent w formie przeżycia, m.in. wspólny masaż czy Kolacja w Ciemności (18 proc.) – wyjaśnia Michał Kaleta, Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży w firmie Wyjątkowy Prezent. Jeżeli chodzi o rzeczy materialne to oczekujemy drobnych upominków takich jak: kwiaty, słodkości, biżuteria, kosmetyki.

Jadalna bielizna, garnki, mop obrotowy

Są prezenty bezpieczne takie jak wspólne wyjście do kina, słodkości, kosmetyki, kwiaty, ale czasami ponosi nas kreatywność i chcemy zrobić coś innego. Jednak czasem nasze pomysły są nietrafione. Wśród najdziwniejszych prezentów walentynkowych, jakie mieli okazję dostać uczestnicy badania, znalazły się „upominkowe standardy”. Czyli m.in. bielizna, skarpety, sweter, kapcie, książka kucharska czy gry planszowe. Jednak nie brakowało również bardziej „kreatywnych” podarunków, a do takich ankietowani zaliczyli m.in. pierścionek zaręczynowy, poduszkę z miłosnym wyznaniem, rękawicę kuchenną ze zdjęciem, podkładkę pod kubek, jadalną bieliznę, mop obrotowy… oraz zestaw garnków.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię