filmy samochodowe

Samochody są częścią naszego życia, rzeczami, które lubimy bardziej niż inne. Dają nam one poczucie wolności i za to właśnie darzymy je taką sympatią. Nic więc dziwnego, że powstają również filmy samochodowe, w których to bohaterowie ścigają się między sobą bądź też urządzają szalone pościgi. Poniżej prezentujemy kilka filmów, w których tego typu pościgi miały miejsce.

„Ronin”

„Ronin” to film w reżyserii Johna Frankenheimera z 1998 roku. Opowiada on historię najemników pochodzących z różnych części świata w celu wykonania wspólnego skoku – porwania tajemniczej walizki. W filmie tym umieszczonych zostało kilka scen pościgowych. Możemy na nich podziwiać w akcji różne modele samochodów, wśród których są Audi S8, Peugeot 406 oraz 605, Citroen XM, BMW serii 5 czy też Mercedes klasy S.

„Bullit”

„Bullitt” z 1968 roku to pierwszy film w historii kinematografii, w którym zawarto scenę pościgu samochodowego. Główny bohater grany przez amerykańskiego aktora Steve’a McQueena pędzi wąskimi ulicami San Francisco za przestępcami uciekającymi Dodge’m Chargerem R/T 440 Magnum. W roli goniącego „występuje” Ford Mustang GT 390 Fastback. Co ciekawe, w 1968 roku Ford przygotował dwa egzemplarze Mustanga w edycji specjalnej o nazwie Bullit.

„Bad Boys II”

„Bad Boys II” to obraz w reżyserii Micheala Baya pochodzący z 2003 roku. Film opowiada historię dwóch policjantów z Los Angeles, którzy mają za zadanie rozbicie gangu handlarzy narkotyków. W jednej ze scen przedstawiony jest pościg, w którym główni bohaterowie w srebrnym Ferrari 575M gonią przestępców. Jest on okraszony dużą liczbą strzałów, co jeszcze bardziej podnosi jego atrakcyjność.

Samochody w filmach występują równie często jak ludzie. Co ważne, nierzadko odgrywają one bardzo ważną rolę w całej opowieści. Aby się o tym przekonać, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę na przykład „fajne filmy o samochodach”. Oprócz tego, są również bardzo ciekawe filmy wyścigowe, których akcja rozgrywa się podczas różnego rodzaju zawodów.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię