niebieskie smoki
foto. wsieci24.pl

Czasami na australijskich plażach można zaobserwować niezwykłe zjawisko. Niebieskie smoki są piękne, jednak mogą stanowić nawet śmiertelne zagrożenie dla człowieka. 

Na jednej z plaż w Sydney ostatnio można było zaobserwować niezwykłe zjawisko. Setki niebieskich smoków zostało wyrzuconych na brzeg. Sprawę nagłośniła jedna z turystek, która określiła, że niebieskie smoki, były jedną z najfajniejszych rzeczy podczas jej wycieczki do Australii.

Te niezwykłe stworzenia to jadowite ślimaki, ich łacińska nazwa to Glaucus atlanticus. Są w stanie przeżyć tylko w wodzie, gdy znajdują się na lądzie natychmiast umierają. Wyrzucanie ich na brzeg występuje o tej porze roku oraz wtedy, kiedy wieją północno-wschodnie wiatry.

Niebieskie smoki osiągają długość 3 cm. Ich ciała są spłaszczone i zwężają się ku tyłowi. Posiadają sześć kończyn. Są to zwierzęta drapieżne, żerujące na organizmach większych od siebie i jadowitych np. na żeglarzach portugalskich. Można je oglądać, ale trzeba zachować ostrożność, ponieważ w skrajnych przypadkach mogą spowodować śmierć człowieka.

(Źródło: wprost.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię