piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Kolejny weekend równa się kolejne premiery w kinie. W tym tygodniu na ekrany wchodzi 9 nowych filmów. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Maria Callas

Dokumentalny film o jednej z najsłynniejszych operowych diw. W rolę reżysera w tym filmie wcielił się Tom Volf. Historia opowiada o Marii Callass, która była utalentowaną niezwykłą kobietą uwięzioną w trójkącie miłosnym. Była niewierną żoną i porzuconą kochanką, zakochaną w jednym z najbogatszych mężczyzn na świecie. Skandale, plotki i tajemnice zdominowały jej życie. I sprawiają, że do dziś krążą o niej legendy. Film powstał z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Craig Gillespie pokazał na ekranie biografię słynnej amerykańskiej łyżwiarki. Była jedną z mocniejszych kandydatek do medali olimpijskich. Tonya znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść.

Dziennik maszynisty

Miloš Radović przedstawia w filmie historię Ilija i Simy, ojca i syna. Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. Ten sam zawód wybiera Sima. Jest podekscytowany i przerażony, że niedługo będzie kierował pociągiem. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Czerwona jaskółka

Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw. Reżyserią przy tej produkcji zajął się Francis Lawrence.

Lady Bird

Greta Gerwig pokazuje historię młodej zbuntowanej dziewczyny uczącej się w katolickiej szkole. Film to obraz roku życia Christine i jej sprzeciwu wobec matki. Bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki. Produkcja dostała nominację do Oscarów w kategorii najlepszy film.

Każdego dnia

Michael Sucsy pokazuję miłosną historię dwójki nastolatków. Rhiannon poznaje chłopka, który dzieli się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Nie ma wpływu na to, kim będzie nazajutrz, więc stara się nie pozostawiać po sobie śladu w życiorysach innych osób. Jego postanowienie traci na mocy, gdy poznaje Rhiannon. Nastolatkowie zakochują się w sobie, jednak ich miłość jest trudna i po pewnym czasie sami zaczynają wątpić we wspólną przyszłość.

Gurgacz. Kapelan Wyklętych

Dariusz Walusiak pokazuje w filmie fabularnym historię kapelana Władysława Gurgacza. Ksiądz pełnił funkcję kapelana w Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Szedł za głosem sumienia i trwał przy młodych żołnierzach, którzy przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi.

Niewidzialny chłopiec

Gabriele Salvatores przedstawia historię trzynastoletniego chłopca, który w szkole nie wyróżnia się niczym szczególnym – nie jest ani sportowcem, ani prymusem, ani nie jest popularny. Jest za to zakochany w Stellii. Dziewczyna jednak nie zwraca na niego uwagi. Podczas jednej z imprez chłopiec odkrywa, że posiada dar niewidzialności. Gdy Michele odkryje, że jego rodzina i całe otoczenie nie są takie, jakimi się wydawały jego życie zmieni się na zawsze.

Moja miłość

Film Biograficzny ukazujący postać Rachel Joy Scott jednej z ofiar  strzelaniny w amerykańskim liceum. Tragiczne wydarzenia miały miejsce 20 kwietnia 1999. Główna bohaterka filmu to postać odznaczająca się współczującą postawą. Troskliwa wiara sprawiły, że docierała ze swoim przesłaniem do kolegów. Z tego powodu stała się celem morderczego planu. W rolę reżysera w tej produkcji wcielił się Brian Bough.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.