premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

W tym tygodniu do kin weszło 7 nowych filmów. „Kobiety mafii” miały swoją premierę w czwartek. A pozostałe 6 filmów to klasyczne piątkowe premiery w kinie.

„Kobiety maffi”

Kolejny film Patryka Vegi pojawił się w kinach, został zaklasyfikowany do gatunku filmów sensacyjnych. Reżyser przedstawił historie Beli – byłej funkcjonariuszki policji. Po tym jak została wyrzucona z pracy dostaje propozycję współpracy z ABW. Ma za zadanie rozpracowanie szajki przestępczej handlującej narkotykami. Aby jej misja się powiodła, musi rozpocząć współpracę z mafią.

„Nić widmo”

Film w reżyserii Paula Thomasa Andersona został nominowany do Oscarów. Akcja rozgrywa się w Londynie lat pięćdziesiątych. Głównymi bohaterami są: Reynolds Woodcock i jego siostra Cyril. Rodzeństwo zajmuje się krawiectwem. Są mistrzami w swoim zawodzie – ubierają największe gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, damy i debiutantki. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, a on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

„Jaskiniowiec”

Animowana komedia zrealizowana na podstawie scenariusza Marka Burtona i Johna O’Farrella. Film przedstawia historię Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. Akcja rozgrywa się w czasach, kiedy po ziemi chodziły jeszcze mamuty i dinozaury.

„W ułamku sekundy”

Dramat w reżyserii Fatiha Akina wyprodukowany we Francji i Niemczech, dostał nominację do tegorocznych Oscarów w kategorii filmów nieanglojęzycznych. Opowiada historię Katji, której życie zmienia się w ułamku sekundy. W zamachu bombowym ginie jej kilkuletni synek i mąż. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak w kobiecie wciąż narasta chęć osobistej zemsty za to, że ktoś odebrał życie tym, których kochała.

„Gniazdo”

Film wyreżyserowany przez Teresę Villaverdę. Dramat opowiada o rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej. Matka pracuje ponad miarę, a mąż nie pracuje w ogóle i całe dnie spędza w domu. W rodzinie jest jeszcze córka Marta, która czeka tylko na nadejście wieczora. Wtedy może wyjść z domu i snuć się ze swoją najbliższą koleżanką Júlią. Jednak ich życie wkrótce się zmieni – koleżanka Marty zajdzie w ciążę. To pobudzi całą rodzinę do działania. Ojciec w końcu poczuje, że może być dla kogoś oparciem. Matka po raz pierwszy od dawna będzie zazdrosna. A Marta? Marta ma ptaszka w klatce, który pewnego dnia umrze. Niezauważenie. Bez efekciarskiej dramaturgii. Jak ona.

„The Place”

Dramat w reżyserii Paolo Genovese’a opowiada historię tajemniczego mężczyzny, który codziennie siada przy tym samym stoliku w tej samej restauracji i rozmawia z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma trudne w realizacji marzenie, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

„Wicher – dzikie konie”

W rolę reżysera wcieliła się Katja von Garnier, film wyprodukowano w Niemczech. Główną bohaterką jest Mika, znana zaklinaczka koni. Dziewczyna z przyjaciółmi próbuje uratować ziemię, na której znajduje się tajemnicza oaza. W tym celu planuje wskrzesić dawną tradycję – wyścigi dzikich koni.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię