piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Nadszedł piątek to i czas na piątkowe premiery w kinie. Z okazji Dnia Kobiet, który przypadł w tym tygodniu w propozycjach znajdzie się kilka filmów typowo kobiecych. Mamy 8 nowych propozycji filmowych. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Kobieta sukcesu

Polska komedia romantyczna wyreżyserowana przez Roberta Wichrowskiego. Opowiada o Mańce – szefowej firmy w dużym mieście, której życie wywraca się do góry nogami. Jej firma ma problemy, przeżywa kryzys w związku, a przed drzwiami jej mieszkania zjawia się roztrzepana młodsza siostra. Do tego wszystkiego w jej życiu za sprawą psa pojawia się nowy mężczyzna – Piotr…

Madame

Film z pogranicza dramatu i komedii. Wyprodukowany we Francji i wyreżyserowany przez Amandę Sthers. Anne i Bob przenoszą się do Paryża, aby urozmaicić swoje życie wyprawiają przyjęcie. Okazuje się, że przyjdzie na nie 13 osób. Anne jest tym mocno zaniepokojona, ponieważ jest osobą wierzącą w przesądy. W związku z tym prosi swoją pokojówkę, aby udawała czternastego gościa. Na przyjęciu służąca Maria wpada w oko brytyjskiemu marszandowi. Romans tej dwójki nie podoba się Annie i zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych.

Wieczór gier

Maks i Annie umawiają się raz w tygodniu z innymi parami, aby pograć w gry. Podczas jednego z takich spotkań brat Maksa, Brooks (Chandler), organizuje zabawę w rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Gdy sam Brooks zostaje porwany, wszyscy myślą, że to tylko część zabawy… ale czy na pewno? Kiedy szóstka uwielbiających rywalizację uczestników wyrusza, aby rozwiązać tę sprawę i odnieść zwycięstwo, stopniowo staje się jasne, że mylili się oni zarówno co do „gry”, jak i Brooksa. Gra, w której nie obowiązują żadne reguły, nie przyznaje się punktów i nie do końca wiadomo, kto w niej uczestniczy, może okazać się najlepszą grą w ich życiu albo… ostatnią. Za reżyserię tego filmu odpowiadają: John Francis Daley i Jonathan Goldstein.

Nieznajomi: Ofiarowanie

Amerykański horror wyreżyserowany przez Johannesa Robertsa opowiada o czteroosobowej rodzinie Jamesonów, która zostaje zmuszona przez okoliczności do przeprowadzki w odludną okolicę. Dom okazuje się zaskakująco przytulny i wszystko wskazuje na to, że niesprzyjający los wreszcie postanowił uśmiechnąć się do Jamesonów. Jednak pewnej nocy rozlega się pukanie do drzwi…

Bliskość 

Rosyjski dramat wyreżyserowny przez, debiutującego w filmie pełnometrażowym, Kantemira Bałagowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego – buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

Boski porządek

Film opowiada o Norze szwajcarskiej młodej gospodyni domowej i matce, która wraz z mężem i dziećmi wiedzie życie w spokojnej małej wiosce. Na prowincji, mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 r., związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych. Film wyreżyserowała Petra Biondina Volpe.

Wielkie zimno

Film z gatunku czarnej komedii wyreżyserowany przez Gérarda Pautonniera. Georges i Eddie pracują w małym podupadającym zakładzie pogrzebowym. Dostają za zadanie poprowadzenie konwoju pogrzebowego i dostarczenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Kiedy jednak karawan gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe, podróż przeradza się w nieoczekiwany koszmar, który może wskrzesić nawet zmarłego.

Koniec widzenia

Polski film krótkometrażowy, który walczył o Złotą Palmę w Cannes. W rolę reżysera wcielił się Grzegorz Mołda i opowiedział historię Marty pracującej w warsztacie samochodowym ojca oraz jej chłopaka, który zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się mu pomóc. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem, a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje fakt, który Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia.

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię