piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Pierwszy wiosenny weekend, przynajmniej kalendarzowo, przyniesie nam 6 nowych filmów w kinach. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety

Dokumentalny film przyrodniczy wyreżyserowany m.in przez Richarda Dale. Przedstawia 24 godziny z życia Ziemi. Dzięki nowym technologiom pokazuje zwierzęta w nowych ujęciach z bliska, ukazujących je w ciekawych sytuacjach.

Pacific Rim: Rebelia

Film akcji z gatunku Sci-Fi opowiada historie Jade pilota Jaegerów. Chłopak jest synem legendarnego bohatera, który poświęcił życie, by ocalić świat przed inwazją olbrzymów „Kaiju”. Jade natomiast zszedł do kryminalnego podziemia, jednak przy kolejnej inwazji pustoszącej ziemię ma sznasę kontynuować dzieło swojego ojca. Może mu w tym pomóc siostra Mako Mori, z którą od dawna nie ma kontaktu. Jednak nie ocalą ziemi jeśli się nie będzie między nimi zgody. Reżyserią filmu zajął się Steven S. DeKnight.

Wieża. Jasny dzień

Polski thriller psychologiczny opowiada o rodzinie Muli, Michała i Niny. Nina to mała dziewczynka, która ma przystąpić do pierwszej komunii świętej. Przed uroczystością w domu rodziny pojawia się Kaja. Kobieta jest niewidzianą od kilku lat młodszą siostrą Muli, a także biologiczną matką małej Niny. Rodzina nie wie dlaczego Kaja wróciła, martwią się, że kobieta będzie chciała odzyskać córkę. Jej zachowanie wydaje się pozostałym cżłonkom rodziny bardzo dziwne. Wkrótce okazuje się, że jest inny ważniejszy powód dla którego Kaja wróciła do domu. Reżyserią filmu zajęła się Jagoda Szelc.

Daddy Cool

Komedia wyprodukowana we Francji i wyreżyserowany przez Maxime Govare. Film pokazuje historię niedojrzałego czterdziestoletniego Adriena, który zostaje porzucony przez swoją wielką miłość Maude. Kobieta postanawia zakończyć ten związek, ponieważ marzy o założeniu rodziny. Dzięki zbiegowi okoliczności mężczyzna zostaje w ich wspólnym mieszkaniu i zakłada tam domowe przedszkole. To wywraca jego życie do góry nogami. Była partnerka obserwuje Adriena i powoli mięknie jej serce…

Naga Normandia

Francuska komedia pokazująca realia podupadającego miasteczka – Mêle-sur-Sarthe w Normandii. Kolejnym rolnikom pracującym na tym terenie grozi bankructwo, ponieważ import zagranicznych towarów wpływa na to, że ceny wyrobów spadają. Burmistrz stara się ratować miasteczko, ale jego problemy na nikim nie robią wrażenia. Do czasu aż do wioski przyjeżdża fotograf, który docenia piękno przyrody i chce zrobić tam sesję fotograficzną. Burmistrz widzi w tym przedsięwzięciu szansę i postanawia namówić mieszkańców, aby wzięli udział w sesji. Jednak jest jeden haczyk – ma być to naga sesja zdjęciowa.

Traktorek Florek – nowe przygody

Familijny film opowiada o sile przyjaźni, która potrafi być tak wielka, że jest się w stanie poświęcić dla kogoś własne życie. Na taki gest zdobył się czujny i odpowiedzialny Traktorek Florek, który ocalił Gustawa – swojego ludzkiego kompana – przed uderzeniem opadającego drzewa. Jednak, jak pokazuje doświadczenie, jeśli przyjacielska więź jest naprawdę silna i szczera, to dostaje się drugą szansę i bliskie sercu osoby wracają.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię