plogging

Bieganie stało się teraz bardzo proste. W dobie, kiedy chcemy wyglądać coraz lepiej i być coraz zdrowsi ten sport stał się dla wielu z nas podstawą. Jednak ta dyscyplina ma swoje rozszerzania  – najnowsze to plogging, który przywędrował ze Szwecji. 

Bieganie to dobry sposób, żeby zacząć żyć aktywnie i jeden z bardziej popularnych sposobów w walce z otyłością. Często osoby borykające się z nadwagą zaczynają swoje zmagania ze zbędnymi kilogramami od zmiany diety oraz od biegania. Ten sport stał się także modny, zwłaszcza w dużych miastach można spotkać wielu miłośników tej dyscypliny. Jednak ważne w naszych życiach stała się także ekologia, stąd pojawił się nowy rodzaj biegania, czyli plogging.

Plogging swoje korzenie ma w Szwecji, a wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Grupka znajomych postanowiła pobiegać ale przy okazji wziąć worek na śmieci i zebrać odpady, które oszpecały okolicę. Podzielili się tym w social mediach, a te po raz kolejny pokazały swoją siłę. Innym także spodobał się ten pomysł i zaczęli wychodzić pobiegać razem z workiem na śmieci i właśnie taki początek miał plogging, którego nazwa pochodzi od połączenie słów jogging i i szwedzkiego plocka upp (podnosić).

https://www.instagram.com/p/Bk_ICjIgr06/?tagged=plogging

Dzięki mediom społecznościowym taki rodzaj biegania stał się modny i przyciąga coraz więcej ludzi. Ploggersi umawiają się na wspólne bieganie i sprzątanie i przez to starają się uczynić nasze ulice i lasy piękniejszymi. Nie zawsze biegacze zabierają ze sobą worki na śmieci, ale zawsze mają na uwadze zabranie chociaż kilku śmieci, upychają je do kieszeni lub za materiał leginsów.

https://www.instagram.com/p/BkephonFC1J/?tagged=plogging

Oby ta moda nie przeminęła, ponieważ wnosi dużo dobrego. A Wy dołączacie do teamu ploggersów?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię