szukanie pracy

Kto lubi szukać pracy? Chyba nikt. Oferty pracy niby są, ale proces znalezienia odpowiedniej oferty jest żmudny i czasochłonny. Od teraz jest możliwość, aby ktoś zrobił to za Ciebie.

Warszawska firma stworzyła rodzaj sztucznej inteligencji, której zadaniem jest dobieranie i przesyłanie ofert pracy do indywidualnych preferencji. Jak to działa? Wszystko dzieje się na Facebooku i jego czacie. Rozpoczynamy rozmowę z Botem, on zadaje nam kilka pytań odnośnie naszego doświadczenia, wykształcenia. Pyta także jakiej pracy szukamy, czym chcemy się zajmować. Rozmowa z Botem może być też rozwijająca i nakreślająca kierunek drogi zawodowej – bot podpowiada, jakie ścieżki kariery są dla nas możliwe i w jakich miastach możemy szukać pracy – mówi Krzysztof Sobczak, CEO w Emplocity.pl, twórcy platformy rekrutacyjnej wykorzystującej sztuczną inteligencję.

Pomoc bota polega na tym, że przeszukuje on za nas oferty pracy i wybiera te najodpowiedniejsze. Następnie kontaktuje się z pracodawcami i proponuje im naszą kandydaturę. Jeśli któryś z nich wyrazi nami zainteresowanie, bot wraca do nas z tą informacją i możemy – już bez jego pomocy – umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

Bot rekrutacyjny jest dostępny na komunikatorze Facebook Messenger oraz platformie Emplocity.pl.

(Źródło: infowire.pl)

5 KOMENTARZE

  1. poszedłeś do łazienki? a nie to robot poszedł za Ciebie 😀 ludzie, szaleństwo….. co jak co ale pracę żeby ktoś szukał? rozumiem zakupy, jakieś zajęcia, wystrój domu… rozumiem nawet dobieranie się w pary po analizie ludzkich wartości i charakterów, ale…..

  2. to już jest chore… zaraz w ogóle nic nie bedzie czlowiek robil bo wszystko zrobi robot… człowiek z lenistwa i głupoty to się pogrąży jeszcze bardziej niz z nienawiści!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię