prezenty last minute

Ostatnie dni przed świętami mogą być szczególnie uciążliwe, zwłaszcza jeśli do tej pory nie starczyło czasu na zakup prezentów. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, jeśli nie mamy pomysłu na upominek. Co zatem zrobić, aby prezent okazał się trafiony?

Kupując prezenty na ostatnią chwilę zwiększamy szanse, że okażą się nietrafione. Dokładając do tego fakt, że z roku na rok produkujemy coraz więcej śmieci, warto zastanowić się, co zrobić, aby nasz prezent był nie tylko trafiony, ale również przyjazny środowisku. Dlatego dobrym rozwiązaniem są prezenty niematerialne.

Inwestycja w rozwój

Jeśli bliska Ci osoba od jakiegoś czasu wspomina o chęci nauczenia się czegoś nowego, warto pomyśleć nad zapisaniem jej na dodatkowe zajęcia. W tym przypadku pomysłów nie brakuje – może być to kurs szycia, nauka gry na gitarze, lekcja tańca, warsztaty garncarskie… cokolwiek, gdzie nowa zajawka może przerodzić się w pasję.

Kulturalny prezent

Wielu ludzi czuje potrzebę, aby raz na jakiś czas zetknąć się z kulturą. Dlatego ciekawym pomysłem jest inwestycja w przeżycia wewnętrzne. Kino, teatr, opera, koncert rockowy, czy wejściówka na wystawę ulubionego malarza. To tylko nieliczne spośród licznych możliwości.

Przez żołądek…

Obecnie w wielu miastach możemy przebierać w restauracjach oferujących kuchnie z całego świata. Być może próbowanie kuchni w knajpce orientalnej lub meksykańskiej będzie ciekawym wzbogaceniem doświadczeń kulinarnych. A dodatkowo okazją do wspólnego spędzenia czasu.

Z kolei jeśli mamy do czynienia z sympatykiem gotowania, w ramach prezentu możemy skompletować zestaw unikatowych przypraw, warzyw, sosów, przygotowując istną mieszankę smaków.

Subskrypcje

Internet to nasze źródło wiadomości, platforma towarzyska i rozrywkowa. Dzięki takiemu rozwojowi technologii mamy dostęp do rozmaitych portali internetowych, na których możemy dokonać subskrypcji. A to z kolei daje dostęp do nowych seriali albo muzyki. Przyznajcie, kto z Was nie chciałby darmowego konta na Netflixie?

Proste sposoby

Jeśli po domu już roznosi się zapach pierniczków, choinka stoi przystrojona i brakuje już tylko prezentów, nie panikuj. Po kilku głębokich wdechach zastanów się, co sprawi Twoim bliskim przyjemność. My podrzuciliśmy Wam kilka sugestii, które sprawdzą się nie tylko na święta.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię