aplikacje dla uczniów

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy na komórce był tylko kalkulator stoper i kultowy Snake? Od tego momentu dużo się zmieniło i aplikacje dostępne na smartfony pomagają nam zorganizować czas i dostarczają rozrywki. Sprawdźcie, które sprawdzą się dla uczniów i rodziców.  

Nauka i zabawa

Jak zapewnić dziecku ciekawą aktywność i jednocześnie monitorować jego postępy w nauce? Najlepiej skorzystać z aplikacji, która uczy przez zabawę. Taka właśnie jest Squla.pl. Na platformie znajdziemy ponad 50.000 zadań, dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Do dyspozycji mamy kompletny program przedmiotów szkolnych. Wszystkie quizy są zgodne z obowiązującą podstawą programową MEN, są kolorowe i wyróżniają się ciekawą grafiką. Dzięki temu dzieci lepiej się angażują, szybciej zapamiętują, a przy okazji świetnie się bawią. Dodatkowo za każdą poprawną odpowiedź użytkownicy otrzymują punkty, które mogą wymienić na nagrody – bilety do kina, bony zniżkowe i wiele innych. Aplikację można pobrać ze sklepu Play na Android i z Appstore dla urządzeń IOS.

Wirtualny dzienniczek ucznia

Dzienniczki ucznia w wersji papierowej powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym narzędziom. Teraz, dzięki aplikacji udostępnianej przez szkołę, możemy sprawnie monitorować postępy dziecka na bieżąco, a na wywiadówkę przychodzić przygotowani do rozmowy. Elektroniczny dziennik Librus pozwala nam sprawdzić oceny i frekwencję naszej pociechy. Mamy też wgląd do planu lekcji, listy zadań domowych, a nawet możemy sprawdzić, jaki szczęśliwy numerek będzie obowiązywał jutro w szkole. Aplikacja mobilna Librus Synergia jest dostępna na systemy iOS i Android.

Domowa biblioteka

Kupowanie książek nigdy nie było prostsze. W serwisie Audioteka znajdują się tysiące tytułów. Znajdziemy tam coś dla siebie, a także szkolne lektury i literaturę kierowaną do dzieci i młodzieży. Audiobooki to alternatywa dla tych, którzy nie lubią czytać, ale za to z chęcią słuchają. Książki czytane są przez najlepszych polskich lektorów. W każdym momencie możemy wznowić słuchanie wracając do fragmentu, na którym się zatrzymaliśmy, możemy dodawać zakładki i swobodnie korzystać ze spisu treści. Aplikacja zapewni rozrywkę zarówno starszym jak i młodszym domownikom.

Bezpieczna rodzina

Oprócz śledzenia postępów dziecka w nauce, za pomocą kolejnej aplikacji, możemy zadbać o jego bezpieczeństwo. W ramach usługi „Bezpieczna rodzina” możemy skorzystać z jednej z trzech opcji: „Bezpieczne dziecko”, „Gdzie jest auto?” i „Bezpieczny dom”. Aby sprawdzać lokalizację naszego dziecka powinniśmy zainstalować aplikację i wyrazić zgodę do lokalizowania na telefonie pociechy. Zgodę wyrażamy tylko raz, później w trakcie użytkowania serwisu osoba lokalizowana nie wie, że ją sprawdzamy. Aplikacja pozwala też na ustalenie odległości od szkoły czy domu, a w razie sytuacji awaryjnej, zagrożenia, możemy wysłać wiadomość alarmową.

Aplikacje pomagają w codziennym życiu. Wiedząc jak mądrze je wykorzystać może rozwijać pasje i zainteresowania dzieci.

Polecamy sprawdzić także, jakie aplikację pomogą sprawnie zarządzać domem.

(Źródło: infowire.pl)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię