Agnieszka Radwańska
Lorem ipsum Lorem ipsumLorem ipsumLorem ccccc

Agnieszka Radwańska przegrała z Australijką Samanthą Stosur w drugiej rundzie (1/8 finału) turnieju WTA na twardych kortach w Hongkongu (pula nagród 226 750 dol.). Wyraźny kryzys formy przełożył się także na spadek w rankingu WTA. Turniej w  Hongkongu był ostatnim w tym sezonie występem polskiej tenisistki.

Agnieszka Radwańska turniej w Hongkongu rozpoczęła dobrze. W pierwszej rundzie pokonała reprezentantkę gospodarzy Ling Zhang 6:1, 6:2.

Mecz z Australijką był jednak trudniejszy i polska tenisistka przegrała 6:3, 4:6, 0:6  tym samym odpadając z turnieju w drugiej rundzie. O sukcesie Polki w pierwszym secie pojedynku ze Stosur zdecydowały przełamania podania rywalki w szóstym gemie.

W drugiej partii było sporo walki i wyrównanych momentów. Najciekawsze były dwa ostatnie gemy. Najpierw w 11. Radwańska nie wykorzystała dwóch okazji na przełamanie Australijki, a w następnym z szansy skorzystała Stosur, choć wcześniej 28-letnia krakowianka obroniła dwie piłki setowe.

W decydującej odsłonie Stosur dominowała już wyraźnie, a zniechęcona Polka popełniała coraz więcej błędów, łącznie z podwójnymi serwisowymi.

Spotkania z Stosur wyraźnie nie służą Radwańskiej. Doznała czwartej porażki w piątej potyczce ze Stosur w imprezach tego cyklu. Wygrała tylko ich pierwszy pojedynek – w Indian Wells w 2009 roku. Polka odniosła jeszcze zwycięstwo w styczniu 2014 w meczu Pucharu Hopmana. Polka zajmuje teraz 18 miejsce w rankingu WTA – jest to najniższe miejsce tenisistki od 9 lat!

Odpadając z turnieju Radwańska zakończyła występy w tym sezonie. Już wcześniej zawodniczka, która w tym roku zmagała się z kryzysem formy i licznymi kłopotami zdrowotnymi, straciła szanse na zakwalifikowanie do WTA Finals w Singapurze. Podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego zabraknie w mastersie po raz pierwszy od 2010 roku.

(Źródło: PAP)

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię