leasing

Jeżeli pada hasło leasing większość z nas kojarzy je z samochodami, ewentualnie komputerami lub innymi urządzeniami elektrycznymi. Jednak tak naprawdę możliwości jest wiele. Sprawdźcie, najbardziej zaskakujące rzeczy, które zostały wzięte w leasingu. 

Leasing jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych metod finansowania w firmach. Dzieje się tak z wielu powodów – przede wszystkim zwiększyła się dostępność tej formy finansowania, a formalności związane z przyznawaniem leasingu są często ograniczone do minimum.

Poproszę o leasing? Leasing czego? Wszystkiego

Większa dostępność samego leasingu nie oznacza jednak automatycznie możliwości finansowania tym sposobem wszystkich towarów, jakie mogą przyjść przedsiębiorcom do głowy. Co więc można leasingować? W leasing można wziąć niemal wszystko, co jest konieczne do prowadzenia firmy i dotyczy to zarówno przedmiotów nowych, jak i tych z rynku wtórnego; tych małych i drobnych, jak i całych linii technologicznych – wyjaśnia Sylwia Kaczmarek z GRENKE, międzynarodowego specjalisty w finansowaniu nowoczesnych technologii. Najłatwiej oczywiście o leasing przedmiotów nowych, popularnych, ale nawet w przypadku tych mniej oczywistych, nie mówimy „nie” – dodaje.

Najbardziej nietypowe rzeczy w leasingu

Wśród najbardziej nietypowych przedmiotów leasingowanych w Polsce znalazły się również m.in. dmuchana zjeżdżalnia na plac zabaw, urządzenie do temperowania czekolady czy monocykl. Firmy leasingowe finansują niekiedy urządzenia, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać dość specyficzne. Przyrząd do usuwania kamienia nazębnego, dyspenser do serwowania wina na kieliszki, urządzenie do wykonywania zabiegu depilacji laserowej, piec do gotowania sous vide to jednak codzienne narzędzia pracy stomatologa, właściciela winiarni, kosmetyczki oraz restauratora.

Co w leasingu jest zabronione?

Czego więc w leasing na pewno wziąć nie można? Wprost trudno to tak określić. Bardzo mało jest takich przedmiotów, nie mniej jednak może zdarzyć się, że przedsiębiorca mimo szerokiej oferty firm leasingowych na rynku, nie znajdzie jednak partnera do sfinansowania wybranego przedmiotu i czasem mimo też dobrej oceny finansowej spotka się z odmową. Generalnie nie leasinguje się surowców lub półproduktów, z których będą wytwarzane wyroby gotowe na sprzedaż, części urządzeń czy samych podzespołów oraz przedmiotów, które budzą ryzyko natury prawnej lub wymagają stosownych regulacji, których np. w danym momencie brakuje – tłumaczy ekspert. Problematyczny może być także leasingowanie rzeczy trudno dostępnych, specjalistycznych. Jednak w praktyce leasing jakiegoś specjalistycznego urządzenia jest kwestią znalezienia przez klienta lub jego doradcę firmy leasingowej, która albo specjalizuje się w danym obszarze lub po prostu się tego podejmie.

(Źródło: infowire.pl)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.