Relacje w związkach często są napięte. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – nikt z nas nie jest idealny, każdy ma swoje przyzwyczajenia, które mogą irytować drugą stronę, inaczej też patrzymy na pewne sprawy. Wszystko to może doprowadzić do potencjalnego konfliktu. Jak sobie radzić z tego rodzaju napięciami?

Związek – mnóstwo okazji do napięć

 Nie ma ludzi idealnych i trzeba zdać sobie z tego sprawę jak najszybciej. Nie chodzi o to, by w jakiś sposób kogoś deprecjonować, ale o to, by jak najlepiej poznać swoją drugą połówkę. Musimy także wiedzieć, że wspólne mieszkanie pod jednym dachem wiąże się z powstawaniem różnego rodzaju konfliktów. Dwoje ludzi pochodzi bowiem z dwóch różnych domów, z dwóch różnych rodzin. Nietrudno więc o różnego rodzaju nieporozumienia, które mogą nawet przerodzić się w silne kłótnie.

Rodzaje napięć w związku

 Najprościej dzieli się napięcia ze względu na ich skutek. W tym kontekście mamy do czynienia z napięciami konstruktywnymi oraz z napięciami destruktywnymi. W pierwszym przypadku występowanie napięć może mieć bardzo pozytywny charakter. Mianowicie, w tego typu sytuacji możemy lepiej poznać naszego partnera, czy też wypracować kompromis, który rozwiąże problem. Zdecydowanie gorzej jest  w przypadku napięć destruktywnych. Mogą one doprowadzić nawet do rozpadu związku – wszystko zależy czego dotyczą, jak często występują i jak długo trwają.

Seks – dobry sposób na rozładowanie napięcia

 Jednym ze sposobów rozładowania napięcia jest seks. To także znakomita profilaktyka zapobiegająca powstawaniu różnych nieporozumień i konfliktów. Dwoje ludzi podczas intymnych przeżyć jest ze sobą naprawdę blisko, najbliżej jak jest to możliwe – dzięki temu poznaje siebie coraz lepiej. Seks łączy ludzi, cementuje związek. Chwile miłosnych uniesień doskonale rozładowują napięcie, nie tylko to o charakterze seksualnym. Zatem jeśli nasze pożycie intymne będzie się dobrze układać, przełoży się to także na inne aspekty naszego związku, z czego z całą pewnością będziemy zadowoleni.

Napięcia to coś, czego nie da się uniknąć w żadnym związku. Niemniej jednak istnieją sposoby na ich rozładowanie, jak również na zapobieganie im. Warto o tym pamiętać i sięgać po rozwiązania, które będą łagodzić konflikty.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię