przelew z UK

Statystyczny Polak, który zarabia na Wyspach, przelewa do Polski około 350 funtów miesięcznie. Pieniądze te trafiają najczęściej do bliskich, którzy pozostali w ojczyźnie. Przelewy realizowane są również na rzecz bieżących rachunków za zaciągnięte w kraju zobowiązania.

Warto wziąć pod uwagę, że kwota 350 funtów najczęściej nie jest przelewana jednorazowo. Środki te trafiają przecież do różnych odbiorców – do żony, rodziców, wspólnoty mieszkaniowej, dostawcy mediów czy banku, jeśli spłacana jest rata kredytu. W tej sytuacji warto znaleźć tani sposób na realizację tychże płatności. Przecież wysokie prowizje i niekorzystny kurs walutowy może naprawdę spowodować spore straty w portfelu.

Określ swoje potrzeby

Okazuje się, że przekazy pieniężne z UK do Polski mają być przede wszystkim szybkie i tanie. Optymalną sytuacją jest taka, kiedy środki trafiają na konto odbiorcy już następnego dnia roboczego.

Kolejna kwestia to opłaty za realizację przelewu międzynarodowego. Coraz więcej osób rezygnuje z kont walutowych i usług banków. Wszystko przez wysokie prowizje i niekorzystny kurs. Na źle dobranej metodzie wykonywania płatności z UK do Polski można stracić jednorazowo nawet kilkadziesiąt funtów. Te pieniądze z całą pewnością przydałyby się bliskim.

Warto również pamiętać o bezpieczeństwie. Dzisiaj jedną z najlepszych opcji jest korzystanie z usług instytucji płatniczych, takich jak UroFX. Dzięki temu tanie przelewy do Polski z UK są w pełni chronione. Działalność UroFX zarejestrowana jest w Financial Conduct Authority – to odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Nie ma więc możliwości, by dane osobowe dostały się w niepowołane ręce. Nie ma też ryzyka, że środki pieniężne nie zostaną zaksięgowane na koncie odbiorcy.

Jak zrobić przelew z Anglii do Polski?

Ciekawostką jest to, że blisko 40% Polaków powyżej 15 roku życia realizuje przelewy walutowe. To właśnie z myślą o nich powstają profesjonalne instytucje płatnicze, które pozwalają na dokonywanie przelewów międzynarodowych szybko, tanio i bezpiecznie. Sprawdź, jak robić tanie przelewy z Anglii do Polski z UroFX.

Wystarczy, że wejdziesz na stronę główną UroFX i sprawdzisz kurs walut w specjalnie dedykowanym kalkulatorze walutowym. Sam przelew możesz zrealizować samodzielnie albo z pomocą wyspecjalizowanych doradców UroFX. Cała operacja jest niezwykle prosta. Wystarczy wpisać dane odbiorcy, jego numer konta oraz kwotę przelewu. Później wystarczy zatwierdzić te dane. Kolejnego dnia roboczego otrzymasz smsa, który potwierdzi zaksięgowanie płatności na wskazanym rachunku. I to wszystko. Teraz możesz przesyłać pieniądze do Polski bez wychodzenia z domu, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich środków ani wysokie prowizje czy niekorzystne kursy.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię