Sztuczna plaża w Jarosławcu

W te wakacje, nad Polskim wybrzeżem czeka na nas nowa atrakcja. W położonym nad Bałtykiem Jarosławcu powstaje sztuczna plaża. Wszystko dzięki pracom refulacyjnym. Docelowo będzie mieć ponad 5 hektarów.

Refulacja to praca, która polega na przepompowaniu rurami piasku z dna morza na plażę. Dzięki temu linia brzegowa w Jarosławcu zyska nowy kształt oraz więcej przestrzeni dla turystów. Będzie to wyjątkowe miejsce nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Oprócz tej nadmorskiej miejscowości, jeszcze tylko w jednym kurorcie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy. Znajduje się w Holandii, w Postomino.

Nowa część plaży ma aktualnie 3 hektary, ale ma się powiększyć o kolejne 2,5. Samorząd miasta ma zamiar organizować tam liczne letnie plenerowe imprezy. Chce również stworzyć dodatkowe atrakcje turystyczne jak np. boisko do gry w siatkówkę, ale także podkreśla, że sztuczna plaża sama w sobie jest już atrakcją.

Wygląda na to, że w tym roku czeka na nas dodatkowy punkt na mapie kierunków wakacyjnych. Teraz czekamy tylko na urlop, słońce i w drogę.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię