tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn

W Stanach Zjednoczonych prowadzone są badania, które mają przybliżyć naukowców do stworzenia tabletki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. Sprawdźcie szczegóły. 

Jeżeli mowa o tabletkach antykoncepcyjnych to zawsze mówi się o nich w kontekście kobiet. Jednak na Uniwersytecie w Waszyngtonie prowadzone są badania umożliwiające stworzenie tabletki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. O szczegółach opowiada jedna z głównych badaczek dr Stephanie Page. Mówi o tym, że prowadzone są testy specjalnej pigułki, która zmniejszałaby poziom testosteronu u mężczyzn. Byłaby ona stosowana raz w miesiącu i nie wpływałaby negatywnie na nastrój ani funkcje seksualne.

Mózg działa na mięśnie, które są ważne w procesie prokreacji. Wszystkie właściwości męskie są podtrzymywane przez hormon, który my dajemy mężczyznom – powiedziała Page. – Wiemy, że musimy zablokować produkcję spermy i klucz w stworzeniu środka tkwi w obniżeniu do minimum jej koncentracji – tłumaczyła.

Kobieta opowiedziała, że to hormony w mózgu odpowiadają za produkcję testosteronu i spermy. Pigułka doprowadziłaby do zablokowania wspomnianych hormonów, co sprawiłoby wstrzymanie produkcji nasienia.

Kolejnym krokiem w badaniach ma być ustalenie, czy pigułka doprowadzi do wystarczającego zmniejszenia produkcji przez mężczyzn spermy, aby mogła być skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. W tej chwili nie jest znana dokładna data zakończenia badań, ani czy środek trafi kiedykolwiek do sprzedaży.

Co myślicie o takim sposobie antykoncepcji?

(Źródło: msn.com)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię