Tom Hilde
foto. skokinarciarskie.pl

Norweski skoczek ogłosił, że trwający jeszcze sezon będzie jego ostatnim. Tom Hilde po 12 latach postanowił powiedzieć pas zawodowemu sportowi. Sprawdźcie powody.

To już pewne 30 letni Tom Hilde kończy karierę sportową. Poinformował, że rozpoczynający się w piątek turniej Raw Air będzie ostatnim, na którym wystąpi w roli aktywnego skoczka.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy Raw Air odbywa się w Norwegii i Tom Hilde będzie miał możliwość pożegnać się przed własną publicznością. To nie jest nieprzemyślana decyzja, miałem wiele czasu aby się z tą myślą oswoić. Jestem na to gotowy, czas przekazać pałeczkę młodym – tak o swojej decyzji mówi zawodnik.

Norweski skoczek ma na swoim koncie sporo medali m.in dwukrotnie zajął trzecie miejsce na Turnieju Czterech Skoczni, czterokrotnie zdobywał srebrny medal w mistrzostwach świata. Do listy swoich sportowych sukcesów może zapisać brązowy medal w konkursie drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Jednak jego kariera załamała się w 2013 roku. Od tego czasu rzadko zdobywa nawet punkty w Pucharze Świata.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię