Vero- nowy hit?

Powstało już wiele aplikacji, które miały zdetronizować wielką trójkę w social mediach. Ostatnio klęskę zanotowała strona myspace.com. Jednak Vero może stanowić realną konkurencję dla Fejsa, Insta i Snapa. 

O Vero zrobiło się głośno podczas barcelońskich targów technologicznych. Sporo osób zaczęło zachwycać się nową aplikacją. Słowo „vero” po włosku znaczy prawda i takie jest też ich hasło – Vero True Social. Twórcy apki pracowali nad nią 3 lata i teraz zaczyna ona zyskiwać coraz większą popularność.

Vero jest aplikacją dostępną na smartfonach w systemie Android i iOS. Dla pierwszego miliona użytkowników aplikacja jest dożywotnio darmowa, wszyscy Ci, którzy zarejestrują się po milionowej osobie będą musieli płacić. Słaby pomysł biorąc pod uwagę mnogość aplikacji społecznościowych. Jednak uwzględniając argumentację twórców nie wydaje się to być aż tak głupie. W zamian za to, że użytkownicy będą płacić za możliwość korzystania z apki, jej twórcy nie umieszczą w niej reklam. I tym sposobem chcą wygrać z Facebookiem, Instagramem i Snapchatem.

Obecnie jesteśmy zmęczeni zalewającą nas falą reklam na serwisach społecznościowych. Irytuje nas to, że treści nie wyświetlają się chronologicznie, że naszą tablicę na Facebooku zalewają treści sponsorowane i ostatecznie nie widzimy tego, co naprawdę chcielibyśmy zobaczyć. Vero chce tego wszystkiego uniknąć i eliminuje reklamy.

Jak działa aplikacja? Cóż problemy pojawiają się przy rejestracji. Po podaniu danych musimy zaczekać na kod aktywacyjny, który czasem nie działa, jednak da się to przejść. Gdy rejestrację mamy za sobą to możemy dodać swoje zdjęcia i napisać kilka słów o sobie. A co później – po pierwsze widzimy duży plus na dole ekranu, który zachęca do podzielenia się treściami z innymi. Mamy do wyboru 6 kategorii: muzyka, książki, filmy, zdjęcia/wideo, linki, miejsca, możemy dopasować do nich to, co chcemy umieścić w serwisie. Udostępniane przez nas treści grupują się w kolekcje – to my decydujemy, jakie grono odbiorców je zobaczy. Na Vero znajduje się podział na: bliskich przyjaciół, przyjaciół, znajomych i obserwujących. Co ciekawe Vero pozwala na zakup rekomendowanych tytułów przez aplikację.

Jak myślicie czy aplikacja może stać się realną konkurencją dla Insta Snapa i Fejsa?

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię