„Wiersze w mieście

A może wiersz do tego? Ruszyła akcja „Wiersze w mieście” ponad 100 tysięcy wierszy w przeszło 200 miejscach w kwietniu będzie można dostać gratis w Warszawie. 

Kwiecień w Warszawie to miesiąc z akcją „Wiersze w mieście”. Na wiersze będziemy mogli natrafić w wielu miejscach m.in na przystankach, na stacjach metra, w kawiarniach ale także w sklepach spożywczych i salonach kosmetycznych.

Akcja „Wiersze w mieście” sprawi, że warszawiakom zostanie rozdanych aż 100 tysięcy wierszy w różnych częściach miasta. To akcja promująca poezję na wielką skalę. Nawet w klubach znajdą się plakaty, z których wiersz będzie można oderwać, jak numer telefonu do hydraulika z ulicznego ogłoszenia.

Tegoroczna odsłona akcji będzie się odbywać pod hasłem i z motywem przewodnim: wolność. Autorami wierszy jest osiemnastu europejskich poetów. Poeci reprezentują różnorodność tradycji, kultur oraz poglądów. Tegoroczna edycja  jest drugą z kolei i wyewoluowała z organizowanej przez sześć lat kampanii – „Wiersze w metrze”.

Akcja pozwoli odnaleźć poezję na ulicy, w najbardziej zaskakujących miejscach miasta. Jak twierdzą organizatorzy, motorem działania jest chęć dotarcia z poezją do osób, które na co dzień jej nie czytają.

Organizatorem projektu „Wiersze w mieście” jest EUNIC Warszawa, czyli Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie. Wśród realizowanych co roku projektów EUNIC Warszawa, które na stałe wpisały się w krajobraz miasta są m.in. Europejski Dzień Języków, Międzynarodowy Dzień Tłumacza, Spoke’N’Word Festival.

(Źródło: PAP)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię