żabka otwarta w niedziele

Mija drugi miesiąc, kiedy rząd wprowadził zakaz handlu w niedzielę. Dla wielu z nas,  zamknięte sklepy to nadal duży kłopot. Sieć sklepów „Żabka” znalazła jednak sposób, co zrobić, aby ominąć zakaz handlu w niedzielę i bez łamania prawa otwierać swoje punkty.

Jej sklepy mają pełnić funkcję placówek pocztowych, dlatego będą mogły być otwarte w niedziele z zakazem handlu, a za ladą będzie mógł stanąć nie tylko właściciel, ale również zatrudniony pracownik. Od środy 25 kwietnia, sklepy dostaną naklejki z napisem „Placówka pocztowa”, które będą umieszczane na drzwiach wejściowych.

Jak to możliwe?

To efekt współpracy „Żabki” z Pocztą Polską i DHL. Od listopada ubiegłego roku we wszystkich sklepach możemy odbierać przesyłki DHL, a teraz sieć podpisała również porozumienie z Pocztą Polską.

Żabka Polska podejmuje działania wspierające franczyzobiorców w wykorzystaniu możliwości stworzonych przez ustawodawcę – tłumaczy biuro prasowe „Żabki” w oświadczeniu prasowym.

Status „placówki pocztowej” sprawi, że za ladą będzie mógł stanąć każdy pracownik, a nie tylko właściciel bądź członek rodziny. Brak konieczności osobistego wykonywania pracy przez pracodawcę może tylko zachęcić franczyzobiorców do otwierania drzwi w niedziele bez handlu. Sieć chcę przekonać swoich pracowników do pracy w niedzielę. Impulsem do pracy mają być dodatkowe premie w wysokości 10 procent od obrotu netto zrealizowanego na większości towarów (bez wyrobów tytoniowych). Premia ma wynosić co najmniej 350 złotych, a warunkiem dla jej otrzymania jest to, by sklep był otwarty przez minimum 8 godzin między 10.00 a 21.00.

Jest to dobry sposób, aby umocnić pozycję sklepów na lokalnych rynkach i duże ułatwienie dla klientów poszukujących otwartych sklepów. Teraz o wiele łatwiej będzie zrobić zakupy i nie bać się, że czegoś nam zabraknie. A dobrze wiemy, że „Żabka” jest na każdym rogu w większości polskich miast.

3 KOMENTARZE

  1. Może dzięki temu prace w żabce znajdą osoby, które mogą pracować tylko w weekend. Wymóg, żeby w niedziele pracował tylko właściciel pozbawił szans zarobkowania dużo ludzi (studentów), teraz żabki będą mogły legalnie zatrudnić tych co chcą dorobić.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię