data ślubu księcia hurry'ego i meghan markle
foto. tvn24.pl

Informacja o zaręczynach księcia Harry’ego i Meghan Markle była niemałym zdziwieniem. Dziś Pałac Kensington poinformował kiedy dokładnie odbędzie się ślub zakochanych. 

Ślub brytyjskiego księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle odbędzie się 19 maja 2018 roku – poinformował Pałac Kensington. Para weźmie ślub w zamku w Windsorze. Jest obok londyńskiego Pałacu Buckingham i Pałacu Holyrood w Edynburgu główna rezydencja brytyjskich monarchów.

To tutaj książę Karol w 2005 roku poślubił Kamilę Parker-Bowles, obecną księżną Kornwalii. Jak informował wcześniej rzecznik księcia, narzeczeni sami wybrali windsorski zamek, bo jest dla nich „specjalnym miejscem”. Dodał, że w ceremonii weźmie udział babcia Harry’ego – królowa Elżbieta II.

Ślub ma być momentem zabawy i radości, ma również odzwierciedlać charaktery młodej pary – podkreślił przedstawiciel Harry’ego. Zapowiedział, że Markle wystąpi o brytyjskie obywatelstwo. Pozostawi sobie jednak także obywatelstwo amerykańskie.

Informację o zaręczynach piątego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle podano 27 listopada. Młodszy syn następcy tronu księcia Karola i wnuk królowej Elżbiety II 33-letni Harry i 36-letnia Meghan Markle, znana przede wszystkim z amerykańskiego serialu „W garniturach” („Suits”), poznali się w lipcu 2016 roku przez wspólnych znajomych. Kilka miesięcy później książę publicznie poinformował o łączącej ich relacji, krytykując brytyjskie i światowe media za naruszanie prywatności jego nowej partnerki.

W pierwszych dniach po odkryciu przez dziennikarzy związku księcia z aktorką tabloidy publikowały między innymi rozmowy z członkami jej dalszej rodziny, spekulacje o związku. Zamieszczano erotyczne zdjęcia Markle, między innymi z filmowych scen łóżkowych. Harry i Meghan przeprowadzą się do Pałacu Kensington w Londynie. Mieszkają już tam książę William i księżna Kate oraz dwoje ich dzieci.

(Źródło: tvn24.pl)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię