Niektórzy rodzą się pewni siebie i przebojowo wchodzą w kolejne etapy swojego życia. Inni muszą włożyć wiele pracy, by sukcesywnie podnosić poczucie własnej wartości. Budowanie pewności siebie to często długotrwały proces. Oto pięć sposobów, które możesz zastosować od zaraz.  

 Wiara w posiadane umiejętności to dzisiaj cecha pożądana na rynku pracy. Postrzeganie samego siebie ma ogromny wpływ na to, jak widzą nas inni. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci poczuć się pewniej w codziennych sytuacjach.

Odpowiedni ubiór

I choć nie szata zdobi człowieka, a człowiek szatę, to ubiór znacząco wpływa na naszą samoocenę. Jeśli nie wyglądamy dobrze, zmienia się nasz sposób poruszania się i nawiązywania kontaktów. Określ więc w czym dobrze wyglądasz i czujesz się najlepiej. Zaangażuj znajomych, którzy twoim zdaniem najlepiej dobierają swoje stroje, by wypowiedzieli się o twoich kompozycjach. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu ubioru wzrasta nasza samoakceptacja, która jest fundamentem w budowaniu pewności siebie.

Pracuj nad sobą

Podobnie jak wygląd zewnętrzny, tak i sprawność fizyczna ma wpływ na samoocenę. Jeśli jesteś w dobrej formie, to czujesz się pewniej, atrakcyjniej i masz energię do działania. Zacznij ćwiczyć, by poprawić swój wygląd i samopoczucie, a także odreagować stres. Pamiętaj, by podejść do kwestii uprawiania sportu odpowiedzialnie. Przy intensywnym wysiłku mogą doskwierać ci stawy. Aby uniknąć takiej sytuacji, stosuj suplementy diety wspierające je np. 4Flex (innowacyjny preparat zawierający unikalny kolagen Fortigel®).

Rob to, czego nie umiesz

Podejmuj się zadań, których nie umiesz i których się boisz. Jeśli obawiasz się np. rozmowy o pracę czy nawiązywania nowych znajomości, zastanów się, co powinieneś powiedzieć lub zrobić, by dobrze wypaść. Trenuj, a później próbuj. Im więcej rozmów odbędziesz tym więcej się o sobie dowiesz. Zacznij przebywać wśród ludzi, a zobaczysz, że nowe znajomości nawiązują się szybko i w przyszłości procentują.

Prezentuj swoją sylwetkę

Sposób, w jaki dana osoba się prezentuje, może o niej bardzo dużo powiedzieć. Osoby, które chodzą ospale, ze zwieszonymi ramionami sygnalizują, że brak im pewności siebie. Są postrzegane jako osoby bez entuzjazmu, a wszystko, co robią jest mało ważne. Stań prosto, trzymaj ramiona odchylone do tyłu, a wszyscy będą wiedzieli, że jesteś pewien swoich umiejętności.

Nie bój się mówić

Podczas dyskusji wiele osób mówi cicho, by nie narażać się na ocenę innych osób. I choć mogłoby się wydawać inaczej, ludzie są bardziej tolerancyjni niż nam się wydaje. Dlatego gdy jesteś w grupie staraj się odzywać, jeśli możesz, siadaj w pierwszych rzędach. Dzięki temu staniesz się lepszym mówcą, pewnym swoich pomysłów i opinii na dany temat.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.