6 nietypowych restauracji

Lwów piękne miasto z pięknymi zabytkami. Jednak to nie wszystko, co sprawia, że miasto jest uwielbiane przez turystów. Znajdują się tam ciekawe, oryginalne restauracje, które swoim klimatem przyciągają masę gości. Sprawdźcie naszą listę najciekawszych restauracji we Lwowie.

Dom legend

Restauracja z duszą, można nawet powiedzieć, że nie jedną a kilkoma. Budynek ma 7 pięter i każde z nich nawiązuje do innej legendy o Lwowie i jest urządzone w innym stylu. Knajpa przenosi gości w zupełnie inny świat. Można poczuć się zaczarowanym. Dodatkową atrakcją jest samochód stojący na dachu budynku we wnętrzu, którego można napić się piwa i podziwiać widok na cały Lwów. Jest to kultowe miejsce na mapie miasta.

Złota róża

Jest to żydowska knajpka, urządzona w tym stylu i serwująca żydowskie jedzenie. Jednak co wyróżnia ją spośród wielu innych restauracji? To, że w menu nie ma podanych cen. To ile zapłacisz zależy od Ciebie i o tego czy umiesz się targować. O niski rachunek trzeba zawalczyć. Możesz się kłócić, oferować w zamian taniec, sztuczki czy cokolwiek, co wpadnie Ci do głowy.

Loża masońska

Drzwi do restauracji wyglądają jak drzwi do normalnego mieszkania. Pierwsze wrażenia z pobytu w restauracji są takie jakbyś znajdował się w prywatnym mieszkaniu, wita Cię pan w szlafroku. Jednak restauracja ma trzy piętra, wiele sal, które zadziwiają wyglądem. A na szczególną uwagę zasługują toalety. Knajpa mianuje się najdroższą w Galicji i to prawda ceny są wysokie, ale dzięki pokazaniu karty Just Lviv it, kelnerzy magicznie odcinają kilka zer z rachunku.

Cafe Masoch   

Restauracja dla osób lubiących mocniejsze doznania. Nazwa pochodzi od Leopolda von Sachera-Masocha, który wiąże się z pojęciem masochizmu. Restauracja jest utrzyma w klimacie sado-maso. Są pejcze, kajdanki, bicze, a jeżeli ktoś ma ochotę może zostać zbiczowany przez osoby witające gości przy wejściu. 

Gazowa lampa

W tym miejscu poczujesz klimat XIX wieku. Knajpka zainspirowana osobą Ignacego Łukasiewicza – jego pomnik możemy zobaczyć przy wejściu. Wnętrze stylizowane jest na dawne czasy, przestrzeń zagospodarowana różnymi lampami naftowymi. Shoty podawane są w tym lokalu w próbówkach i menzurkach. A z tarasu można podziwiać panoramę Lwowa.

Kryjówka

Restauracja – bunkier w formie kryjówki UPA. Miejsce dość kontrowersyjne. Aby wejść do knajpy trzeba podać strażnikowi hasło: Slava Ukrainie. Po podaniu dobrego hasła, dostajemy nakrętkę ukraińskiej wódki i możemy wejść do środka. Wystrój jest dość surowy, w środku znajduje się dużo broni, posiłki podawane są na blaszanych talerzach.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.