kręcone włosy

Kręcone włosy to włosy, które potrafią sprawiać problemy. Zwłaszcza, gdy nieodpowiednio się je traktuje. Aby ujarzmić kręcone włosy trzeba znać kilka trików. Sprawdź 7 naszych sposób na poradzenie sobie z lokami.

Kręcone włosy sprawiają wiele problemów puszą się i często posiadaczki loków mają tzw. „siano” na głowie, dodatkowo ten rodzaj włosów ma tendencję do przesuszania. Jak sobie z tym radzić? Co robić, żeby włosy miały ładny skręt i nie sprawiały problemów?

Po pierwsze zaakceptuj to, że masz kręcone włosy

Jeżeli chcesz mieć na włosach ładny skręt to preparaty wygładzające włosy lub płyny prostujące nie tylko nie dadzą takiego efektu jak prostownica, ale także sprawią, że włosy będą się bardziej puszyły. Lepiej zaakceptować fakt, że włosy się kręcą i próbować podkreślić skręt. Wtedy efekt wizualny na pewno będzie dużo lepszy.

Zrezygnuj z ręczników frotte 

Ręczniki wykonane z takiego materiału sprawiają, że włosy puszą się i dodatkowo niszczą. Zamiast ręcznika można użyć koszulki bawełnianej, której delikatniejszy materiał jest odpowiedniejszy dla włosów.

Myj włosy głową do dołu

Prosty trik, który zwiększy objętość włosów i pozwoli im kręcić się w sposób bardziej naturalny.

Nie czesz suchych włosów

Czesanie suchych kręconych włosów często powoduje na głowie pusz. Włosy nie wyglądają wtedy estetycznie. Suche kręcone włosy można przeczesywać jedynie palcami, a zwykłe czesanie należy wykonywać na mokrych włosach. Warto pamiętać, że najlepszy do czesania kręconych włosów jest drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Włosy susz suszarką z dyfuzorem lub pozostaw je do naturalnego wyschnięcia

Suszarka z dyfuzorem i regulacją temperatury pomoże w zachowaniu ładnego skrętu na włosach. Suszenie w tradycyjny sposób nie wygładza włosów, a dodatkowo je puszy. Kręcone włosy lubią schnąć naturalnie, ponieważ wtedy mogą swobodnie się kręcić.

Używaj olei

Oleje są bardzo ważne w pielęgnacji włosów wysokoporowatych, jakimi w większości są włosy kręcone. Są to włosy z tendencją do przesuszania się, a świetną metodą walki z tym problemem są naturalne oleje. Wprowadzenie olei w różnej formie do pielęgnacji znacznie poprawi ich kondycję.

Uważaj na proteiny 

Proteiny to potrzebny składnik w pielęgnacji każdego rodzaju włosów, nie można o nim zapominać, ale kręcone włosy potrzebują małej ilości tego składnika. Traktują go jako dodatek, a nie jako składnik główny.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.