Rzym-zabytki

Według legendy Rzym został założony przez braci bliźniaków Romulusa i Remusa. Miasto nazywane „wiecznym” było jedną z potęg starożytnego świata. W Rzymie zbudowano wiele monumentalnych budowli. Dowiedz się, które zabytki koniecznie musisz zobaczyć podczas swojej wycieczki do „wiecznego miasta”. Ile trzeba zapłacić, za wejściówkę do najpopularniejszych miejsc? Gdzie zwiedzanie jest darmowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Przygotowaliśmy dla Was listę 9 najważniejszych zabytków w Rzymie. To właśnie te miejsca są najchętniej odwiedzane przez wszystkich turystów.

 

Koloseum

Jedno z najbardziej znanych miejsc w Rzymie. Turyści mogą zwiedzić amfiteatr, który był wykorzystywany jako arena do walk gladiatorów – to właśnie tam walczono z lwami i innymi dzikimi zwierzętami. Na początku funkcjonowania, Koloseum było wyposażone także w naumachie, czyli specjalną budowlę, która posiadała wewnątrz basen. Można było tam odtwarzać inscenizacje bitew morskich. Budowla może pomieścić 50 000 widzów i posiada 80 łukowych wejść wspieranych przez kolumny. Koloseum można zwiedzać codziennie od 8.30 do zmroku. Bilet normalny kosztuje 12 euro, a ulgowy 7. Wejściówka do Koloseum jest biletem łączonym, upoważnia nas także do zwiedzania Forum Romanum. Nie można nabyć biletu pozwalającego zwiedzać tylko Koloseum. W kasach biletowych można płacić tylko kartą płatniczą. Zwiedzanie budowli z przewodnikiem jest dodatkowo płatne.

 

Forum RomanumForum Romanum- Rzym

Forum rzymskie było centrum starożytnego Rzymu. Najstarszy rzymski plac, otoczony sześcioma wzgórzami. W starożytności tętnił życiem. Był głównym ośrodkiem towarzyskim, religijnym i politycznym. Dzisiaj turyści mogą przejść się śladami przeszłości. Aby móc to zrobić, należy zaopatrzyć się w wejściówkę. Jest to bilet, który umożliwia także wejście do Koloseum. Szczegóły wyżej.

 

PanteonPanteon- Rzym

Wzniesiony w 125 roku przez cesarza Hadriana. Panteon został zbudowany, aby czcić bogów starożytnego Rzymu. Konstrukcja z betonu, o wysokości 43,6 metrów, posiada 20 tonowe drzwi z brązu. Kopuła budowli ma otwór o średnicy 7,9 metrów. Jest to jedyny otwór, przez który do budowli może wpadać światło dzienne. Wejście do tego obiektu jest bezpłatne.

 

Piazza NavonaPiazza Navona - Rzym

Plac, który powstał z inicjatywy papieża Innocenta X. Kiedyś przeznaczony do rozgrywania atletycznych konkurencji. Obecnie na placu znajdują się liczne kawiarnie i restauracje i jest to częste miejsce towarzyskich spotkań. Na Piazza Navona znajduje się kościół Sant’Agnese in Agone, Fontanna Czterech Rzek, Fontanna del Moro oraz Fontanna Neptuna.

 

Fontanna di TreviFontanna di Trevi - Rzym

Fontanna di Trevi przedstawia wyszukaną barokową konstrukcję, w której znajduje się ogromny posąg Neptuna z białego marmuru. Legenda związana z fontanną z 1732 roku stwierdza, że ​​goście muszą wrzucić monetę do fontanny, aby zapewnić sobie powrót do Wiecznego Miasta w przyszłości.

 

WatykanPlac św. Piotra- Rzym

Watykan jest państwem suwerennym z siedzibą w Rzymie. To również miejsce zamieszkania papieża. Zwiedzający mogą zobaczyć plac św. Piotra oraz Bazylikę św. Piotra – potężną katedrę katolicką, Kaplicę Sykstyńską ze słynnym freskiem sufitu, którego namalowanie zajęło Michałowi Aniołowi cztery lata. Bazylikę św. Piotra można zwiedzać już od 7 rano, jednak do 9 zamknięta jest jej prawa część z szacunku do modlących się osób. Jeżeli nie lubisz tłumów to Plac św. Piotra najlepiej zwiedzaj przed 8 lub po 19- wtedy jest najmniej osób.

 

Hiszpańskie SchodySchody Hiszpańskie Rzym

Zostały zbudowane w 1725 r., z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze turystów. Co roku odbywają się na nich pokazy mody. Mają 138 stopni. Na szczycie schodów znajdują się liczne hotele wysokiej klasy i Via dei Condotti- tętniąca życiem ulica Rzymu. Na dole natomiast znajduje się Plac Hiszpański.

 

Galeria BorgheseGaleria Borghese- Rzym

Położona w parku Villa Borghese, w której znajduje się Galeria Borghese mieści dzieła sztuki pochodzące z prywatnej kolekcji Kardynała Scipione Borghese, zgromadzone w XVII wieku. W galerii znajdują się prace takich luminarzy jak Raphael, Bernini czy Caravaggio. Idealne miejsce dla wszystkich osób, ceniących sztukę i kulturalne dziedzictwo. Aby móc zwiedzać galerię trzeba wcześniej zarezerwować bilet przez Internet. Bilet normalny kosztuje 11 euro, a ulgowy 7,5.

 

Zamek Świętego Anioła

Położony nad brzegiem Tybru. Zamek został zbudowany pierwotnie jako mauzoleum dla Hadriana. Powstał w II. wieku. Na przestrzeni lat służył jako forteca, twierdza, loch i jednocześnie miejsce zamieszkania papieża. Obecnie pełni on funkcję muzeum. Wejście do zamku jest płatne. Za bilet normalny trzeba zapłacić 8,5, a za ulgowy 6 euro.

(Źródło: traveltips.usatoday.com)

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.