Segment crossoverów z roku na rok coraz bardziej rośnie w siłę. Nic więc dziwnego, że kolejni producenci spoglądają w jego stronę z dużym zainteresowaniem. Jednym z nich jest Seat, który również zamierza wprowadzić do swojej oferty miejski samochód w bardziej terenowym stylu.

Arona – zupełnie nowy model Seata

Arona zawdzięcza swoją nazwę miastu położonemu w południowej części Teneryfy. Miasto pełni rolę dynamicznego, tętniącego życiem kurortu, stąd też nazwa ta idealnie pasuje do nowoczesnego miejskiego auta, które z założenia adresowane jest do młodych ludzi.

Z technologicznego punktu widzenia Arona będzie konstrukcją podobną do nowej Ibizy i do debiutującego crossovera ze znaczkiem Volkswagena, zbudowanego na bazie nowego Polo.

Nowoczesny styl

Stylistyka Arony nawiązywać będzie do pozostałych modeli Seata, a więc cieszącego się sporą popularnością Leona oraz właśnie debiutującej nowej Ibizy. Oznacza to atrakcyjne, sportowe linie nadwozia, dynamiczne przetłoczenia oraz kształt świateł podkreślający sportowy charakter samochodu. Wnętrze natomiast nie powinno przynieść rewolucji. Najprawdopodobniej będzie ono nawiązywać do nowej Ibizy. Wszystko będzie starannie uporządkowane i bardzo ergonomiczne. Na pokładzie na pewno nie zabraknie ekranu dotykowego, za pomocą którego kierowca będzie sterował poszczególnymi funkcjami pojazdu, na przykład ustawieniami klimatyzacji czy też systemem audio.

Sprawdzona technologia

Mówiąc o technologii zastosowanej w konstrukcji Seata Arony, nie należy spodziewać się rewolucji. Auto powstanie na sprawdzonej już płycie podłogowej MQB, na której budowanych jest obecnie większość pojazdów koncernu Volkswagena. Pod maską natomiast z pewnością będzie można znaleźć nowoczesne jednostki napędowe o oznaczeniach TSI oraz TDI. Póki co,  nie zostały jeszcze ujawnione szczegóły dotyczące ich dokładnych specyfikacji. Nie wiadomo również czy auto dostępne będzie z napędem na cztery koła. W tej klasie pojazdów nie jest to jednak najważniejsze, albowiem małe crossovery najlepiej sprawdzają się w mieście.

Seat Arona znakomicie wpisuje się w najnowsze trendy motoryzacyjne. To dynamiczne, małe auto, które z pewnością spodoba się ludziom młodym, dla których emocje za kierownicą są bardzo ważne. Co istotne, samochód ten powinien być oferowany w stosunkowo atrakcyjnej cenie, która może okazać się kluczowa przy pozyskiwaniu nowych klientów.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.