balkonowy ogródek

Smaczna i zdrowa żywność przez wielu jest uznawana za rarytas. I to zarówno rozumiejąc to jako coś smacznego, jak też coś rzadko spotykanego. Nic dziwnego, skoro warzywa i owoce kupione w sklepie często mają dużo uboższy smak i zapach niż te pochodzące z własnych upraw. Co zatem możemy zrobić, żeby zaopatrzyć naszą kuchnię w świeże i smaczne warzywa?

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: dlaczego warto mieć własny ogródek? Poza wcześniej wspomnianą zdrową i smakowo bogatszą żywnością, posiadanie własnego ogródka ma wiele innych zalet. Jest to zajęcie niewątpliwie wymagające sumienności, dlatego możemy potraktować to jako dobre ćwiczenie, aby kształtować w sobie ten nawyk. Przyda się również cierpliwość, bo nie zawsze, mimo najlepszych chęci, uda się osiągnąć oczekiwany rezultat.

Hodując własne rośliny zgłębimy wiedzę o tym, co jemy. Dowiemy się jakie warzywa wymagają więcej światła, a które rosną w mniej wymagających warunkach.

Moc witamin, moc korzyści

Dzięki prowadzeniu hodowli na własnym balkonie możemy również poznać nowe smaki. Nie wszystkie odmiany np. pomidorów czy papryk możemy kupić w dyskontach. Warto wiedzieć, że poszczególne odmiany mogą się różnić subtelnymi nutami. Niekiedy mogą też przynosić zupełnie nowe doznania.

Nie możemy zapominać o świeżości i naturalności produktów. Dzięki samodzielnej uprawie gwarantujemy sobie najświeższe produkty. Dodatkowo przy dobrze prowadzonym ogródku nie musimy stosować polepszaczy chemicznych czy nawozów sztucznych.

Ważnym elementem tworzenia własnego ogródka jest… wymiana doświadczeń z innymi balkonowymi farmerami. Dzięki temu możemy zawiązać nowe kontakty, dzielić się pomysłami, rozwiązaniami, a nawet nasionami z naszymi znajomymi, sąsiadami, czy nowo poznanymi ludźmi, z którymi dzielimy nową pasję.

No i w końcu prowadzenie własnego ogródka jest najzwyczajniej użyteczne. Ostatecznie to, o co tak pieczołowicie będziemy dbać, skończy na naszych talerzach. A jesteśmy przecież tym, co jemy!

A już niedługo dowiecie się, co jest potrzebne, żeby zacząć!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.