orange anuluje

Orange Polska rozpoczął z T-Mobile Polska negocjacje w sprawie dostępu do swojej sieci światłowodowej – podał operator w komunikacie.

Firmy podpisały w tej sprawie we wtorek list intencyjny. Dostęp T-Mobile Polska do sieci telekomunikacyjnej Orange Polska miałby odbywać się na zasadzie hurtowego dostępu szerokopasmowego, czyli tzw. Bitstream Access (BSA).

W ramach potencjalnej współpracy, Orange Polska może zaoferować hurtowy dostęp szerokopasmowy do infrastruktury światłowodowej dla klientów T-Mobile zamieszkałych w budynkach wielorodzinnych, bez prawa dalszej odsprzedaży hurtowej, na obszarach nieregulowanych – napisano w komunikacie.

Zgodnie z założeniami, T-Mobile zapłaci Orange Polska: opłatę wstępną za dostęp do budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych, opłatę miesięczną za dostęp szerokopasmowy za każdego aktywnego klienta oraz opłatę instalacyjną za przyłączenie każdego łącza szerokopasmowego.

Firmy postanowiły zakończyć negocjacje do dnia 30 czerwca 2018 roku. 

Podjęcie współpracy hurtowej przyczyni się do poprawy monetyzacji inwestycji Orange Polska w sieć światłowodową. Ale także do maksymalizacji wykorzystania infrastruktury Orange Polska oraz przyspieszenia konwergencji usług telekomunikacyjnych na rynku polskim – napisano w komunikacie.

(Źródło: PAP)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.